Kokie darbo skelbimai Vilniuje populiariausi?

darbo skelbimai vilniuje

Sostinė jau daugelį metų susižeria liūto dalį darbo rinkos Lietuvoje ir ši tendencija nekinta. Iš 40 000 darbo pasiūlymų Lietuvoje, bent 25 000 darbo skelbimai Vilniuje  arba Vilniaus rajone, remiantis didžiausių darbo paieškos platformų duomenimis.

Darbo pasiūlymai dominuoja paslaugų ir pramonės sektoriuose

Lietuvoje paskutinį dešimtmetį išgyvename nesubalansuotą situaciją darbo rinkoje. Turime vienų specialybių, taip vadinamą, perteklių, o darbdaviai skundžiasi nerandantys taip trūkstamų darbuotojų visai kitose darbų kategorijose. Pastaraisiais metais išryškėjo dar viena tendencija – nekvalifikuotos ir mažiau kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.

Šiuo metu internete iš 25 000 darbo skelbimų Vilniaus regione galima rasti daugiau nei 10 000 darbo pasiūlymų paslaugų, gamybos ir pramonės bei statybos sektoriuose. Tą pačią tendenciją atspindi ir naujausi darbo skelbimai. Labiausiai laukiami šiuose sektoriuose –  techniniai žemesnės kvalifikacijos ir nekvalifikuoti darbuotojai.

Virš 2869 laisvų darbo vietų Vilniaus apskrityje ieškantiems darbo šiuo metu siūlo ir Valstybinė darbo birža. Daugiau nei pusė šių darbo pasiūlymų – taip pat nekvalifikuotam arba mažiau kvalifikuotam darbui. Populiariausi darbo pasiūlymai – valytojai, pagalbiniai darbininkai, gamybos darbininkai, krovėjai, sandėlio darbininkai. Taip pat aktualūs techniniai darbininkai – šaltkalviai, mechanikai, operatoriai, montuotojai.

Kokių darbų Vilniuje ieško patys žmonės?

Pasak Ritos Karavaitienės, įdarbinimo agentūros Cvonline marketingo vadovės, 2019 metais Vilniuje kandidatai labiausiai domėjosi finansų, apskaitos, informacinių technologijų, žmogiškųjų išteklių, rinkodaros ir teisės sričių darbo skelbimais.

Tuo tarpu vidutinio-žemesnio lygio darbuotojai, kvalifikuoti darbininkai visoje Lietuvoje labiausiai domėjosi transporto ir logistikos, elektronikos ir telekomunikacijų, gamybos pramonės, sveikatos apsaugos ir statybos sričių darbais. Tokia darbo paieška tik patvirtina situaciją, kad Lietuvoje turime daugiau aukštąjį mokslą baigusių ir darbo ieškančių žmonių, nei rinka gali įdarbinti.

Ieškantiems darbo svarbi darbdavio reputacija

Pastebima, kad ieškantys darbo vis daugiau dėmesio skiria informacijai apie potencialų darbdavį. Retas kuris šiandien ieško darbo “bet kurioje įmonėje”. Įmonės reputacija, sėkmė ir tarptautinė plėtra kandidatams šiandien yra tarp svarbiausių pasirinkimo kriterijų ir motyvatorių. Darbuotojai yra linkę susitapatinti su įmonės, kurioje dirba, vertybėmis ir reputacija, todėl šiuos kriterijus jie vertina rimtai. Pasak Ritos Karavaitienės, didžiausio populiarumo tarp ieškančiųjų darbo šiemet sulaukė šių įmonių darbo pasiūlymai: Lietuvos geležinkeliai, Thermo Fisher scientific, Hella Lithuania, Lietuvos oro uostai, Swedbank.

Darbas Vilniuje nebegąsdina regionų gyventojų

Darbo skelbimai Vilniuje vilioja ir ieškodami didesnio uždarbio ar geresnių darbo sąlygų, į sostinę dirbti atvyksta vis daugiau regionų gyventojų. Dalis jų apsigyvena, sukuria šeimas ir įsitvirtina Vilniuje ilgam. Kita dalis atvyksta į Vilnių tik dirbti. Darbdaviai, vis labiau jausdami darbuotojų trūkumą, kuria palankesnes transporto ar nakvynės sąlygas darbuotojams iš regionų, siekdami juos pritraukti ir išlaikyti.

Darbo rinkos koncentracijos Vilniuje neišvengsime, tokia situacija yra daugelyje pasaulio šalių, kur sostinėse ir aplink jas koncentruojasi valstybinės struktūros, verslo ir pramonės centrai. Siekdami gerovės sau ir savo šeimai, žmonės visuomet migravo ten, kur gali dirbti ir uždirbti tiek, kad patenkintų savo ir savo šeimos poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *