10 dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo atsiradimo priežaščių (pirma dalis)

Osteochondrozė:

Osteochondrozė – labiausiai paplitęs nugaros skausmas, tiksliau jo priežastis. Sugadinti diskai, ataugos ir kitos stuburo slankstelių dalys gali suspausti nervų galūnės, aplinkinius audinius, kraujagysles tokiu būdu yra sukeliamas nugaros skausmas. Siekiant sumažinti Osteochondrozės tikimybę reikia išmokti tinkamai stovėti, gulėti ir sėdėti. Tiems, kuriems tenka ilgą laiką praleisti stovint, reiktų atlikti reguliarias raumenų ir stuburo iškrovas reiktų dažniau keisti stovėjimo padėtį, jeigu įmanoma truputi pasimankštinti. Sėdėti reikia tiesiai, atsirėmus į vertikalų paviršių. Labai dažnai nugaros skausmai, o taip pat ir stuburo yra neteisingo sėdėjimo pasekmė, o taip pat tai kenkia laikysenai. Su tokia problema dažnai susiduria žmonės, kuriems dirbant tenka daug laiko praleisti sėdint. Dėl naujų profilaktinių metodų nugaros skausmai gali būti išvengiami.

 

Tarpslankstelinė išvarža

 

Tarpslankstelinė išvaržą gali atsirasti dėk osteochondrozės arba dėl įvairių trauma. Dažni nugaros skausmai gali pereiti į ranką ar koją, kartais pasitaiko net galūnių nutirpimas, taip atsitinka todėl, kad sausgyslių refleksų sumažėjimo ir raumenų silpnumo.
 

Radikulitas:

 

Radikulitas yra apibūdinamas kaip stiprus nugaros skausmas, kuris apima galūnes ir didėja judant ar dirbant fizinį darbą. Norint išvengti skausmo reiktų stengtis neperšalti, nekilnoti didelių svorių ir nedaryti sunkių fizinių pratimų.
Raumenų skausmai:

Raumenų skausmą gali sukelti nepatogi kūno padėtis sėdėjimo metu arba ilgalaikio stovėjimo, ilgo būvimo vienoje pozoje, netaisyklinga laikysena. Raumenų skausmai stiprėja po peršalimų, svorių kilnojimo, pervargimo.

 

Netaisyklinga laikysena:

 

Nuo teisingo stuburo vystymosi sutrikdymo ar nedidelio išsekimo ar pervargimo gali prasdėti nugaros skausmai o taip pat ir juosmens skausmai. Tokiu atvėju yra patartina nešioti laikysenos korektorius, tam kad būtu palaikoma teisinga stuburo forma, tokiu būdu bus išvengiamas greitas stuburo raumenų išsekimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *