Akumuliatorių supirkimas – tai turi tapti įpročiu

Akumuliatoriu supirkimas

Akumuliatoriai

Kas keletą metų tenka keisti automobilio akumuliatorių. Laikoma, kad akumuliatoriai tarnauja apie 5 – 8 metus, tačiau perkant pigesnius, prastesnių gamintojų gaminius tenka šią svarbia automobilio dalį keisti ir dažniau.

Esame įpratę, kad tai ko nereikia išmetame, tačiau akumuliatorių supirkimas leidžia to nedaryti – mainais už pristatytą akumuliatorių suteikiama premija, o tiksliau atlygis, priklausantis nuo tuo metu esančių rinkos kainų ir Jūsų atvežto akumuliatoriaus svorio (kuo akumuliatorius sunkesnis, tuo daugiau pinigų už jį gausite). Tačiau ne tik dėl pinigų vertėtų pristatyti akumuliatorių į supirktuvę.

Akumuliatorių supirkimas padeda šiek tiek apsaugoti ir gamtą:

  • Išmesta akumuliatorius yra šiukšlė – kuo daugiau šiukšlių, tuo labiau užteršta gamta;
  • Akumuliatoriuose apstu kenksmingų medžiagų, kurios išsiliejusios gali pridaryti didžiulius nuostolius gamtai;
  • Automobiliniai akumuliatoriai esant netinkamoms sąlygoms gali tapti ir gaisro priežastimi;

Vien šie trys punktai parodo, kad akumuliatoriaus mesti bet kur negalima, tačiau vis dar pasitaiko žmonių, kurie dėl nežinojimo ar piktybiškai akumuliatorių atsikrato pakelėse, miškuose. Deja, jų negąsdina nei už tai gresiančios baudos, nei žala gamtai, o siūlomas atlygis, kuris už vieną akumuliatorių siekia ne mažiau nei 10 litų, netraukia. Tačiau sukaupus 3 ar 4 akumuliatorius, ypač nuo didesnių automobilių, jau tikrai apsimoka važiuoti iki supirkimo punkto, net jei jis ne visai pakeliui.

Įprastai akumuliatorių supirkimas vykdomas didžiuosiuose miestuose, tačiau pasitaiko pavienių asmenų, kurie gali surinkti akumuliatorius ir iš nuošaliau gyvenančių žmonių, jei turite bent keletą vienetų. Tokiu atveju sukaupus keletą akumuliatorių savo sodybos garaže nereikės jų niekur vežti. Žinoma, atvažiuojantys supirkėjai siūlo mažesnes kainas nei supirktuvės, todėl vertėtų tai įvertinti prieš nusprendžiant vežti ar kviesti, kad kas pasiimtų akumuliatorius.

Kuomet akumuliatorių priduosite į supirktuvę, galėsite džiaugtis apsaugoję gamtą ir dar uždirbą nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų litų (priklausomai nuo turimų akumuliatorių, jų svorio ir tipo). Galbūt gautus pinigus vertėtų išleisti kokioms nors pramogoms, pavyzdžiui, prisidedant prie kruizo su šeima ar bent jau plaukimui baidarėmis?

One comment

  1. Andrej parašė:

    Tikrai pritariu, kad visi turim žiūrėti atsakingai į šiukšlių tvarkymą, štai vakar išvežiau seną akumą į akumuliatoriu supirkimas panevezyje – tikrai jaučiuosi gerą darbą padaręs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *