Antciuziniai

Gražios čiužinių ir antčiužinių kombinacijos

Antciuziniai

Antciuziniai

Antciuziniai kaip ir bet kuri kita interjero detalė, gali turėti savo aiškią estetinę funkciją. Su kuo gi daugiau jie turėtų būti taip bandomi suderinti, negu kaip su pačiais čiužiniais? Yra žinoma, kad žmogaus akys ne vienodai reaguoja į šviesą, dėl to vieni žmonės mato daugiau spalvų ir atspalvių, kiti – mažiau. Taip atsiranda tam tikra spalvinė klausa, tokia pati, kokia ji gali būti ir kalbinė, muzikinė ir pan. (kai ausis ar lingvistiniai aparatai skiria mažiau ar daugiau elementų). Taigi, natūralu, kad ir ne kiekvienas gali gerai pamatyti, kokie antciuziniai dera prie kokių čiužinių. Vieni natūraliai be jokių patarimų puikiai suderins visas miegamojo spalvas – kitiems gi reikės dar nemažai pagalvoti. Tad pateikiame patarimus tiems, kurie galvoja, jog jiems pastarieji yra reikalingi.

Pastelinių spalvų šokis

Miegas, poilsis – daug kam tai šventi dalykai, susiję su ypatinga ramybe, šiluma, švelnumu. Dėl to ir miegamojo interjeras neretai yra pasirenkamas neryškus, neręžiantis akies. Čia gero tono ir skonio gestai išreiškiami labai subtiliai, nedarant didelių akibrokštų. Tad pastelinių spalvų antciuziniai suderinti su atitinkamais čiužiniais – yra puikus pasirinkimas vertinantiems savo poilsį, miegą, norintiems pabusti švelnioje blausioje aplinkoje, savo šviesa ir švelnumu sukuriančia papildomą vertę jūsų poilsiui.

Tačiau kokios spalvos tinka kartu eiti su kitomis? Auksinė taisyklė yra bandyti suderinti centrinę spalvą su šalutinėmis. Pastelinių spalvų centrinė spalva, šiuo atveju, yra balta. Taigi, balti gali būti arba antciuziniai, arba čiužiniai. Tad jums reikia išsirinkti, ką matysite, kaip centrinės spalvos pagrindinį atributą, ir tuo keliu ir eiti.

O toliau seka visa paletė dailių pastelinių atspalvių. Jie gali būti įvairūs – pradedant švelniai rožine, baigiant švelniai melsva. Tik nesivadovaukite tais lyčių stereotipais, jog mergaičių miegamieji – rožiniai, berniukų – melsvi, o geltona yra ligoninės spalva. Nieko panašaus, jūsų antciuziniai viskoelastiniai gali būti tokie, kokių jūs pats norėsite. Tad tegul jie būna rožiniai, jeigu kambarys vyro, ar atvirkščiai. Kur kas svarbiau – mokėti suderinti apskritai visas interjero detales. Juk puikiai suprantate, jog antciuziniai pigiau, kad ir kokios spalvos jie būtų, jie nėra vienintelė interjero detalė. Jeigu, tarkime, jūsų antciuziniai Kaune yra švelniai melsvi, o jūsų pačių lovos čiužinys – baltas, tai ir sienose reikėtų paveikslėlių su melsvais rėmeliais, galbūt mėlynai baltos vazos ant palangės ir pan.

Gamtos ošimas

Kitas puikiai jums ramybę palaikyti galintis spalvinis derinys – tai gamtos spalvų melodika. Tegul gamtų spalvų antciuziniai, kaina nesiskiriantys ir nuo, tarkime, pastelinių, išryškina jūsų ypatingą ryšį su gamta. Svarbu žinoti pagrindinį gamtos spalvų derinį, kad ir kas parduoda antciuziniai, jums reikalingi. Tai – tamsiai žalia ir ruda. O toliau maišosi įvairūs kiti natūralūs atspalviai – žemės, pilka, rusva, raudona, geltona balta ir kt. spalvos.

Pagrindinės spalvos visgi turėtų atsirasti ten, kur yra jūsų antciuziniai Vilniuje ir lovoje ištiestas čiužinys. Mat nuo jų atsispiriant, galima planuoti ir tolimesnį savą interjerą. Taigi, visų pirma – pats čiužinys. Jeigu jis, sakykime, yra rudas, jūs einate taisyklingų gamtos formų keliu. Vadinasi, antrasis sluoksnis, jūsų pasirinktasis antčiužinis, gali būti žalias. Bus labai gražu, jeigu pasirinksite tokį, kuris kažkaip net imituos įvairius gamtos raštus ir faktūras, o ne tik bus vientisas. Tokie antčiužiniai, akcija parduodami, jums kainuotų žymiai mažiau. Tad ieškokite tų spalvų, kurių jums norisi labiausiai.

Comments are closed.