Apie dujinius katilus

3 katilaiDujiniai katilai padeda sukūrti namų jaukumą. Be to, dujiniai katilai leidžia pasirinkti iš gausybės funkcijų, kurios labiausiai tinka būtent Jums. Funkcionalumas bei paprastas ir nesudėtingas šių katilų naudojimas lėmė tai, kad šiuo metu būten šie katilai yra sėkmingiausiai parduodama katilų rūšis Lietuvoje. Tiesa reikėtų paminėti, kad ne visur yra galimybė naudoti dujinius katilus. Ten kur nėra centrinio šildymo sistemas o radiatorius šildo ne karštas vanduo, o pečius, dažniausiai gyventojai renkasi kieto kuro katilus.

Ne tik estetinis grožis ir patogumas skatina rinktis šildymą dujomis. Dujiniai katilai yra daug efektyvesni nei granuliniai, tad sunaudojus mažesnį kuro kiekį galima pašildyti daugiau litrų vandens.

Dujinių katilų įrengimas nėra labai brangus, gana nesudėtinga ir pati sistema, todėl įmanoma juos įsirengti net ir daugiabučiuose (atsijungus nuo centrinės šildymo sistemos dažnai taip ir pasielgiama). Taip pat, dujiniai katilai gali būti montuojami ir kelių būtų ar namų vandens apšildymui.

Kadangi dujos yra pavojingos ir itin degios (kitaip ir negali būti norint norint pašildyti vandenį) įsirenginėti patiems nėra rekomenduojama, tad siūloma kreiptis į montavimo specialistus. Vertėtų žinoti, jog įsirenginėjant katilą daugiabučiame name reikia turėti kaimynų sutikimą bei įvertinti technines galimybes, ką padaryti gali bet kuris labiau patyręs meistras.

Senuose daugiabučiuose namuose, dažnai pasitaiko, kad dėl centrinės šildymo sistemos nebūvimo ar dalinio nebūvimo vandens šildymo katilas yra vienintelis būdas turėti šiltą vandenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *