Apie kates ir jų auginimą

15min katesKatė Lietuvoje – nebe egzotika, kaip naminį gyvūną arba kaip lauko žvėrelį katę sutiksime labai dažnai. Ne viena istorija, pasakojama naujienų svetainėje 15min, moko kaip kates prižiūrėti, kad jos būtų puikios žmonių draugės, nekeliančios problemų. Tačiau ar pakankamai žinote apie savo naminį gyvūną, kad taip lengvai norite jį auklėti? Dalijamės keletu faktų, kuriuos apie kates žino ne visi net labiausiai užkietėję kačių augintojai.

Instinktas žudyti

Turbūt ne kartą teko regėti, kaip katė, užlipusi ant palangės, staiga ima kalenti dantimis. Žvilgtelite – ogi ji įsistiprinus į kokį nors lauke ant šakos tupintį paukštuką, o gal net į stiklą besidaužantį žvirblį. Nereikia pykti ant katino, kad jis taip primityviai žvelgia į gamtą – nori tiesiog su ja kovoti. Jeigu katinas pasprunka į lauką – jis tuoj pat su didžiausiu džiaugsmu puola gaudyti įvairių smulkių gyvūnėlių.

Istorija, pasakojama naujienų svetainėje 15min.lt tvirtina, kad šie naminiai gyvūnėliai ne tokie jau ir naminiai. Mokslininkų teigimu, katėse yra likę labai daug plėšraus gyvūno prigimties. Tai, kas vyksta su ja pamačius smulkų gyvūnėlį, kurį būtų lengva nudobti – labai natūralus procesas. Pasirodo, laisvėje gyvenančios katės kiekvieną naktį keliauja pasivaikščioti labai ryžtingai nusiteikusios. Jų užduotis – per naktį nudaigoti 3 – 5 smulkius gyvūnėlius. Tad jums visai nereikia pykti, kad katinėlis per naktį į namus pritempia negyvų zylių, kad jis išgaudo visas peteliškes, įskridusias į kambarį, ar kad kalena dantis, vos išgirdusi po grindimis vaikštant graužikams. Patikėkite – jau geriau katei leisti eiti naktimis žudyti. Kur kas baisiau atrodo tai, kad kas naktį žudyti norinčios katės nieko negali padaryti, ir pasilieka bute užrakintos, ir taip kiekvieną naktį…

Katės lankstumas

Kartais katė gali įlįsti į kambarį pro mažiausią plyšį. Istorija, pasakojama naujienų svetainėje 15min.lt, sako, kad vienos moters katinas iššoko iš ketvirto aukšto ir neužsimušė. Kuo ypatinga katės ir katino sandara, jog jie turi tokį lankstumą, tokią graciją bei gebėjimą nusileisti ant žemės nesusižeidžiant? Kartais juk net apie moteris yra sakoma – gracinga kaip katė.

Katės kūnas yra padengtas ne tik akivaizdžiu kailiu, bet ir kiek ilgesniais plaukais – ūsais. Jie yra labai svarbūs jutikliai, nes per juos katė apčiuopia, paliečia aplinką. Atrodo, keista, ar ne? Atrodė, kad apgraibomis vaikščioti galima tik pirštais, rankomis ar letenomis liečiant aplinką. Tačiau, pasirodo, tai galima daryti ir sienas čiupinėjant savo plaukais, ūsais. O jie kuo puikiausiai informaciją nuneša tiesiai į smegenis, kur ji nurodo, kaip valdyti kūną, raumenis. Iš čia ir tas katės grakštumas. Specialieji ūsai yra ne tik ant veido, bet ir išmėtyti po visą kūną – pavyzdžiui, ant kojų, letenų, taip pat pilvo, uodegos. Įsižiūrėkite į savo augintinį – tikrai pamatysite kelis ilgesnius plaukus.

Dominuojantis arba paklusnus

Istorija, pasakojama naujienų svetainėje 15min.lt: įsivaizduokite, katė, dideliame laukinių kačių būryje, pamiškėje. Kaip elgtųsi jūsų naminis gyvūnėlis, staiga atsidūręs būryje į save panašių žinduolių? Kas jis būtų – dominuojantis ar paklusnus? Iš tiesų vien tai, kad jūs pradedate apie tai galvoti, kelti klausimus – rodo jūsų padidėjusį šansą suprasti savo naminį gyvūną. Pirmiausiai ir reikia atsisakyti sąvokos „naminis“ ir imti žiūrėti į jį kaip į laukinį. Tada galbūt pavyks pakeisti auklėjimą. Taigi – jeigu jūs katei parodysite kad esate šeimininkas, nenusileisite jokiems jos kaprizams, visada elgsitės savaip, jūs tapsite dominuojančiu bandos lyderiu, o katinas – paklusniu. Bent jau jis situaciją suvoks būtent taip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *