Apie kompiuterinius žaidimus

xbox 360 kainaDomas visą gyvenimą žaidė kompiuterinius žaidimus, xbox 360 kaina dabar jam atrodo kaip būtinų reikmių patenkinimo kaina. Jis sako, kad visada žaisdamas patyrė daug malonumo ir išlavino savo mąstymą.

Domai, vis pasitaiko nuomonių, kad negerai yra vaikams leisti žaisti kompiuteriu. Ką tu apie tai manai? Ar galima, ar geriau to nedaryti? Kaip tu paaiškintum tai?

Manau, kad kiekvieni tėvai geriausiai pažįsta savo vaikus, turi savas vertybes, ir dabar pasakyti, kad xbox 360 kaina turėtų būti svarbi, o kam ne – negaliu. Tiesiog žinau, kad bent jau man kompiuteriniai žaidimai atvėrė daug kelių. Jie kai ką ir užvėrė, tarkime, mano socialinis gyvenimas yra kažkiek nukentėjęs. Aš gana ilgai nesusiradau gerų nuolatinių draugų, o dabartiniai man atrodo jau tikri, tačiau reikėjo ilgai jų ieškoti.

Ir tai buvo susiję su kompiuterio naudojimu?

Nežinau, gal ir taip nieko nebūtų išėję, nes aš intravertas. Bet vienas faktas tikrai yra toks, kad kiti aplink gyvenę vaikai, kuriuos aš pažinojau, nesidomėjo kompiuteriniais žaidimais. Tais laikais dar nebuvo xbox 360 kaina Lietuvoje žinoma, niekas nežinojo tokio prekės ženklo apskritai. Mes buvome tikri pionieriai šios srities. Tačiau, galiu pasakyti, man smagu, kad kai kuriuos dalykus atradau tik vėliau. Žinoma, ir dėl to, kad jie buvo plėtojami ir vystomi tik vėliau.

O ką gero tau suteikė kompiuteriniai žaidimai?

Dabar tokie, kokie yra xbox 360 zaidimai, man atrodo labai gerai suprogramuotas, techniškai puikiai veikiantis pavyzdys. Aš gyvenau pasaulyje, kuris turėjo savo tęsinį – medijas. McLuhanas, didysis medijų teoretikas, yra pasakęs, kad medijos yra žmogaus tęsiniai. Tai yra tiesa, bet ne iš karto tai supranti, turi pagalvoti, turi ateiti ta diena, kada supranti, kad konkrečioje situacijoje tai tinka. Aš galėdavau tarsi išeiti į alternatyvų pasaulį, tokį turbūt kuria ir kiti vaikai, bet ne visi vienodai intensyviai, ne visi vienodai dažnai. Aš išvysčiau savyje didelį tikslumą, aš galiu ir galėjau puikiai viską apskaičiuoti, tai mane labai džiugina.

Apskritai, ta pradžia nutiesė ilgą kelią, kuriuo ir dabar einu. Dabar visai kitaip žiūriu į tokius dalykus, kaip xbox slim kaina, nes pats dirbu susijusį su žaidimų industrija darbą. Tiksliau, aš ir dirbu žaidimų industrijoje. Vieni prekės ženklai man atrodo, kaip konkurentai, kiti kaip tie, iš kurių galiu ir noriu mokytis, kitiems aš pats dirbu. Nenoriu atskleisti, kas man yra xbox 360 priedai, tačiau žinau, kad tai labai svarbi industrija.

Kokie žaidimai ką lavina?

Kai kurie žaidimai visai ne be reikalo yra vadinami strateginiais žaidimais. Tas pavadinimas nusako ir savybes, kurias žaidimas galės išlavinti. Strategija yra sugebėjimas mąstyti į priekį, žiūrėti į priekį. Taigi, tokie žaidimai tą ir sugeba padaryti – leisti pažvelgti į priekį, išlavinti tą žiūrėjimą ne tik į tai, kas vyksta dabar, vadovavimąsi ne tik tuo, kas vyksta dabar, bet ir daugiau sugebėti matyti. Matymas yra labai svarbus.

Kiti žaidimai, tarkime, šaudyklės, neretai sulaukia kaltinimų, esą jie skatina žmogaus agresiją. Taip nėra, žaidimai kaip tik suteikia galimybę išsikrauti. Tai leidžia pasijausti valdovu, išlieti pyktį, jeigu žmogus tokio jo turi. Tada, išsikrovęs virtualioje erdvėje, jis galbūt bus geresnis žmogus savo aplinkai, draugiškesnis, malonesnis. Taigi, skirtingi žaidimai lavina skirtingas savybes, tačiau tai, visų pirma, vis tiek yra protinis darbas, o tai gerai.

Comments are closed.