Ar butai Vilniuje yra pigūs?

Kai nekilnojamo turto rinką ištiko didelis nuosmukis, ženkliai atpigo įvairūs nekilnojamo turto objektai – namai, butai, garažai. Labiausiai kainos krito ten, kur prieš krizę jos buvo itin didelės, t.y. didmiesčiuose. Butai Vilniuje taip pat nebuvo išimtis. Dideles sumas į naujus butus investavę sostinės gyventojai realiai prarado daug pinigų, o kai kuriems iškilo nemalonumųdėl paimtų milžiniško dydžio paskolų. Praėjus keleriems metams, sudėtinga situacija stabilizavosi, tačiau butų kainos jau nebegrįžo į buvusį lygį. Ar galima teigti, jog dabar butai sostinėje yra pigūs ir lengvai įperkami? Kas iš tiesų lemia tikrąją būsto vertę? Kodėl vien dabartine būsto kaina pasikliauti nevalia?
 
Paskolos poreikis
 
Nepaisant to, senos ar naujos statybos būstą ketinate įsigyti, greičiausiai jums reikės paskolos iš kredito įstaigos. Net ir kritusios kainos neleidžia vidutinį atlyginimą gaunantiems vilniečiams per kelis metus užsidirbti nuosavam būstui. Dėl šio faktoriaus negalima drąsiai teigti, jog kainos tikrai yra nedidelės. Tiems, kurie svarsto, ar nuomotis, ar investuoti į savo butą, galima pasiūlyti pasiskaičiuoti. Tiesa, bet kokie skaičiavimai neteks prasmės, jeigu dideliam pirkiniui nebus surinkta pakankama pinigų suma arba nepavyks gauti finansinės pagalbos iš banko.
 
Argumentai už ar prieš?
 
Grįžtant prie klausimo, ar atpigę butai Vilniuje verti pirkėjų dėmesio, reikia akcentuoti, jog buto kaina yra tik skaičius, nusakantis įvairius kriterijus. Dėl įvairių aplinkybių jis gali būti ir klaidinantis, neparodantis tikrosios būsto vertės. Galima teigti, jog atsakymas į klausimą dėl kainos patrauklumo yra priklausomas nuo tam tikrų objektyvių veiksnių, pavyzdžiui, būsto amžiaus, vietos, ateities investicijų įvertinimo ir kt. Prieš perkant tam tikrą būstą, patartina pasidomėti, kiek kainuos jį išlaikyti. Aktualiausias klausimas – komunalinių mokesčių dydis. Taip pat svarbu ir tai, ar namą prižiūri bendrija, ar įrengtas liftas.
 
Reikia nepamiršti, jog pigu gali būti nebent tai, ką pavyksta nupirkti žemiau rinkos vertės. Visi kiti pasvaičiojimai apie kainą lieka kalbomis.
 
Ateities investicijų įvertinimas
 
Bene geriausiai nustatyti tikrąją būsto vertę padeda kriterijai, pagal kuriuos galite apskaičiuoti pastato, kuriame yra jus dominantis butas, išlaikymas. Naujos statybos butai Vilniuje pasižymi tokiomis savybėmis, kurios tampa itin svarbios, kuomet senos statybos name prisireikia papildomų investicijų. Pavyzdžiui, energinis kriterijus lemia šildymo kainą, o ši savo ruožtu sudaro didelę komunalinių išlaidų dalį. Taip pat būtina atsižvelgti ir į pastato išlaikymo kainą. Senos statybos namuose anksčiau ar vėliau reikės keisti santechnikos sistemą, šilumos vamzdžius, liftus (jei įrengti). Daugiausiai kainuotų pastato renovacija. Įvertinus visas ateities investicijas, pigus senos statybos būstas gali pasirodyti ne toks patrauklus.
 
Apibendrinant galima daryti išvadą, jog butai Vilniuje nėra brangūs, tačiau kiekvienas butas turi būti įvertintas labai apdairiai. Svarbiausia nepamiršti, jog dabartinė būsto kaina tėra vienas iš kelių pagrindinių jūsų apsisprendimą lemti turinčių veiksnių. Perkant butą, reikia neskubėti ir gerai viską paskaičiuoti. Tik tuomet iš tikrųjų žinosite, ar jūsų įsigytas pirkinys buvo pigus ar brangus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *