Ar įmanoma pasiskolinti ,,slapta“?

Ne paslaptis, kad niekas nenori girtis savo skolomis. Tačiau jei skolinatės iš draugo ar artimo, ši paslaptis norom nenorom dažnai pasiekia bent kelis žmonės. Tie, kurie savo finansiniais nesklandumais nelinkę dalintis su kitais, renkasi skolinimąsi iš bendrovių. Egzistuoja daug paskolų, kurias gali pasiimti eilinis, net vidutines pajamas uždirbantis žmogus. Tačiau ar niekas apie tai nesužinos? Jukkartais apie skolas nesinori pasakoti nei tėvams, nei sutuoktiniui.

Kokios paskolos egzistuoja?

Vienos iš populiariausių paskolų šiai dienai yra vartojimo paskolos. Tai įvairūs banko teikiami ilgalaikiai kreditai bei naujas skolinimosi būdas – ,,sms credit“ paslauga. Pasirinkus tiek vieną, tiek kitą variantą, nebūsite įpareigotas kažkam pasakoti apie tai, nes tokioms paskoloms nereikalingas kitų asmenų laidavimas.

Ilgalaikiai, dažniausiai bankų teikiami kreditai, naudingiausi tiems, kurie planuoja skolintis didesnes sumas, tai yra nuo vieno tūkstančio litų ir daugiau. Taip pat šios paskolos naudingos tiems, kam patogiau skolas atidavinėti dalimis, tai yra kiekvieną mėnesį mokant nustatyto dydžio įmokas.

Greitos paskolos sms žinute dažniausiai esti mažesnės – pirmą kartą suteikiama iki maždaug septynių šimtų litų, skolinantis kitus kartus galima rinktis ir didesnį kreditą. Taip pat verta paminėti, kad šios paskolos turi būti grąžintos vienu metu – jei pasiskolinote penkis šimtus litų, tokią sumą (plius ,,užaugusias“ palūkanas) turėsite ir atiduoti vienu mokėjimu.

Ko reikia, norint gauti paskolą

Jei planuojate imti ilgalaikį kreditą iš banko visų pirma žinokite, kad tokios paskolos suteikimas užtrunka maždaug savaitę nuo paraiškos pateikimo datos. Norėdami gauti banko paskolą tuometinėje savo darbovietėje turite būti išdirbęs bent pusę metų, kad bankas „matytų“ jūsų pastovias pajamas. Jei skolinatės iš to banko, iš kurio imate paskolą, ataskaitų pateikti nereikės, nes atsakingas už paskolas darbuotojas sistemoje matys, kokia suma pinigų iš darbovietės jums pervedama kiekvieną mėnesį. Jei skolinatės iš kito banko, gali tekti pateikti algalapius ar kitus panašius išrašus. Taip pat norėdami gauti tokią paskolą turite uždirbti tam tikrą sumą kiekvieną mėnesį – šioji priklauso nuo to, kokio dydžio kreditą planuojate pasiimti.

,,Sms credit“ paskolos suteikiamos greitai – tą pačią dieną, kai užpildomas prašymas gauti paskolą. Kad gautumėte greitą paskolą, nereikia pateikti jokių savo pajamų ataskaitų, taip pat dažnai nereikia net eiti iš namų – dauguma skolinimo bendrovių turi internetines svetaines, kurioje užpildę reikiamą informaciją sužinote, ar kreditas gali būti skirtas jums ir atsakymą apie tai gausite sms žinute (būtent todėl tokios paskolos vadinamos ,,sms credit“ paslaugomis“). Greitos paskolos sms žinute suteikiamos net ir oficialiai nedirbantiems asmenims, ar tiems, kurie gauna itin mažas pajamas.

Svarbiausia – laiku grąžinti.

Bankai išduodami vartojamuosius kreditus savotiškai užsitikrina, kad žmogus sugebės juos ms grąžinti – būtent todėl paskoloms keliami sąlyginai griežti reikalavimai. Tačiau gyvenime pasitaiko įvairių situacijų – darbo praradimas, liga ir panašiai. Taigi jei staiga suprantate, kad kurį laiką negalėsite sumokėti mėnesinių įmokų, susisiekite su savo kreditoriumi ir paprašykite paskolos grąžinimą atidėti arba pratęsti paskolos laikotarpį – kad įmokos būtų mažesnės.

Greitos paskolos suteikiamos pakankamai lengvai, taigi rinkdamiesi tokį skolinimosi būdą apsiskaičiuokite, ar galėsite laiku grąžinti paskolą. Žinotina ir tai, kad tokie kreditai dažniausiai grąžinami vienu kartu ir po pakankamai trumpo laikotarpio – mėnesio ar kelių. Jei skolos terminas artėja į pabaigą, o jūs dar neturite pakankamai pinigų, kad jį grąžintumėte, galite paskolą prasitęsti už tam tikrą mokestį.

Apgalvotai pasirinkta paskola išliks jūsų paslaptimi, jei tik niekam apie tai nepasakosite ir padės jums, kai netikėtai prireiks pinigų. Svarbiausia – skolintis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *