Ar jūsų naujasis būstas patogus?

Renkantis naują būstą, svarbu daugybė dalykų. Tai – ir miestas, ir kaina, ir patalpų plotas, ir būklė. Tačiau taip pat butų pardavimas ir pirkimas priklauso nuo, atrodytų, išorinių priežasčių. Viena jų yra buto patogumas. Labai svarbu, kad butas būtų patogioje vietoje. Tokį patogumą lemia aplinkiniai statiniai. Net ir miegamuosiuose mikrorajonuose gyvenantys žmonės pageidauja, kad atstumai iki visuomeninės paskirties pastatų būtų nedideli.
 
Ir būtinybėms…
 
Patogumo kriterijus yra kone pagrindinis miesto pasirinkimui. Pirmiausia atsižvelgiama į tai, ar butas yra arti objektų, skirtų būtiniausioms reikmėms patenkinti. Tiek butų pardavimas, tiek pirkimas smarkiai priklauso nuo atstumo iki darbovietės. Juk niekas nenori kas rytą valandą ar net kelias praleisti kelyje į darbą. Taip pat nesinori ilgo laukimo transporto spūstyse ir po sunkios darbo dienos. Todėl dažnai butai pasirenkami tame pačiame ar greta esančiame mikrorajone.
 
Tačiau parduodant butą šio veiksnio nuspėti neįmanoma. Lengviau yra tuo atveju, kai šalia buto yra kitokios paskirties pastatų. Jaunoms šeimoms ir senjorams ypač svarbu, kad šalia namų būtų sveikatos priežiūros įstaigų – klinikų, ligoninių. Nemažas privalumas, kurį atskleidžia butų pardavimas, yra ir netoliese esanti vaistinė. Ne mažiau šeimoms svarbu ir nedidelis atstumas iki auklėjimo, mokymo įstaigų. Netoliese esantys vaikų darželiai, pradinės ir vidurinės mokyklos joms yra svarbus privalumas. O jauni studijuojantys žmonės renkasi butus, esančius netoli universitetų, kolegijų. Vis dėlto renkantis butą svarbu ne vien būtiniausieji poreikiai.
 
…ir pramogoms
 
Butų pardavimas ir pirkimas lengvesnis, jei šalia esama ir pramogoms, laisvalaikiui skirtų objektų. Parkai, upių pakrantės yra viena tokių erdvių. Čia galima pasivaikščioti ir vieniems, ir kartu su šeima. Gamtos lopinėlis mieste taip pat tinka ir sportui, ir augintiniams vedžioti. Be to, šalia namų esančios tokios erdvės yra puikaus panoraminio vaizdo, atsiveriančio pro buto langą, priežastis.
 
Jauni žmonės dažnai renkasi butus, esančius netoli parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų. Žinoma, netoliese esančią parduotuvę ar turgų dėl patogumo vertina ir šeimos. Tačiau didesni prekybos centrai labiau vilioja aktyvų gyvenimo būdą propaguojantį jaunimą. Juk čia galima papietauti ar pavakarieniauti, pažaisti boulingą, pačiuožinėti ant ledo, nueiti į kiną ar tiesiog atnaujinti drabužių spintos turinį. Tai – puiki vieta susitikti ir papramogauti su draugais.
 
Dėl šių priežasčių butų pardavimas jauniems žmonėms yra sėkmingesnis miesto centre. Šeimos ar vyresnio amžiaus žmonės mieliau renkasi ramesnius miegamuosius mikrorajonus. Bet kuriuo atveju svarbu, kad miesto infrastruktūra būtų kuo patogesnė. Tokio patogumo akcentavimas gali padėti greičiau ir netgi kiek brangiau parduoti butą.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *