Asmens kredito istorija – kas tai?

Asmens kredito istoriją turi kiekvienas žmogus, kuris praityje turėjo paskolą ar kitus finansinius įsipareigojimus. Pagrindinė kredito istorijos paskirtis yra fiksuoti asmens finansinių įsipareigojimų vykdymą arba, kitaip tariant, fiksuoti asmens finansinę drausmę. Visą šią informaciją registruoja bendrovės, vadinamos kreditų biurais (Lietuvoje yra tik viena tokia bendrovė). Gavus kliento sutikimą,įšiuos biurus informacija patenka iš įvairių šaltinių, pradedant finansų įstaiga, kuri suteikė žmogui vartojimo kreditą ir baigiant telekomunikacijų bendrove, kuri teikia asmeniui mobiliojo ryšio paslaugas.
Skolinantis iš finansų įstaigų ar perkant daiktus bei paslaugas išsimokėtinai, sutartyse nurodomas terminas, iki kada žmogus turi sumokėti mėnesines įmokas. Taip pat kiekvieną mėnesį iki tam tikros dienos žmonės turi sumokėti komunalinius ir kitus mokesčius. Jeigu žmogus keletą mėnesių iš eilės bent savaitę ar dvi vėluoja mokėti mokesčius ar įmokas už kreditą, informacija apie šiuos vėlavimus, iškart gali atsirasti jo kredito istorijoje, kuri bendroje duomenų bazėje prieinama visoms kredito biuro informacija besinaudojančioms įstaigoms.
Kiekvieno asmens kredito istorija saugoma dešimt metų. Vėlavimai sumokėti bei turimi negrąžinami įsiskolinimai sukuria neigiamą skolininko kredito istoriją, dėl kurios vėliau tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje veikiančios finansų įstaigos gali nebesutikti jam skolinti arba gali sugriežtinti skolinimo sąlygas. Neigiama kredito istorija kiekvienam asmeniui gali ne tik apriboti galimybes gauti paskolą finansų įstaigoje ateityje, bet apsunkinti ir paprastesnių paslaugų, tokių kaip draudimas, telekomunikacinės paslaugos, prieinamumą. Asmuo, kuris savo įsipareigojimus vykdo nepriekaištingai ir visada laiku, yra patikimas finansų įstaigos klientas, tad ateityje kreditas jam bus suteikiamas lengviau ir, galbūt, geresnėmis sąlygomis.
Greitųjų kreditų bendrovė „Credit24“ ypatingai atidžiai vertina asmens kredito istoriją. Vartojimo kreditus bendrovė suteikia tiems asmenims, kurių gera kredito įstorija, t.y., nėra esamų įsiskolinimų ir nebuvo ilgalaikių įsiskolinimų. Neigiamą kredito istoriją turintis potencialus klientas negalės gauti vartojimo kredito ar pirkti prekių išsimokėtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *