Atvėsus orams, lietuviai puola statyti židinius

Židinių meistrai nejuokais spjaudosi – užsakymų, kiek gauna rugsėjo ir spalio mėnesiais, įvykdyti beveik neįmanoma. Tačiau nors ir kaip malonu būti šildytis prie ugnelės, židiniai daugeliui lietuvių dar yra prabangos dalykas.

Gaisrininkai leidžia ne viską

Kiekvienam besiruošiančiam statyti židinį jais prekiaujančios ir statančios individualios įmonės „Antakmenė“ savininkas Darius Uloza pataria pasirūpinti seniūnijos architekto ir gaisrininkų tarnybos leidimais. Gaisrininkai turi įvertinti, ar židinys ir dūmtraukis atitinka priešgaisrinius saugos reikalavimus.

Beje, pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Strateginio planavimo ir koordinavimo skyriaus viršininko pavaduotojo Valdo Rakštelio, Aplinkos ministerijos išleistose krosnių ir dūmtraukių statybos taisyklėse draudžiama statyti židinius aukštesniuose nei 5 aukštų senos statybos daugiabučiuose namuose.

D.Uloza sako nė už ką nesutiktų statyti židinio sovietinių laikų daugiabutyje. „Kadaise vienam žmogui bandėme pastatyti židinį penktame blokinio namo aukšte, – prisimena pašnekovas, – tačiau jis neilgai džiaugėsi. Kaimynai ėmė skųstis įvairiausioms tarnyboms. Pradėjo eiti komisijos, gaisrininkai…“

Patyrę meistrai, pasak D.Ulozos, židinius stato tik tuose daugiabučiuose, kur yra kaminai – senamiestyje ar naujos statybos namuose. Sovietinių laikų daugiabučiuose sumontuotus židinius pašnekovas vadina partizanine statyba, už kurią kaipmat nubaustų gaisrininkai. Beje, D.Uloza butų savininkams miestuose rekomenduoja ne statyti židinius, o įsigyti krosneles su švaraus degimo sistema.

Populiarėja šildymo krosnelės

Krosnelės, pasak pašnekovo, pigesnės, ekonomiškesnės ir ekologiškos. Jas patogu naudoti, mažiau teršiamas kaminas, neaprūksta stiklas. Jos dera prie įvairaus interjero, užima nedaug vietos, yra patvarios, ekonomiškos, svarbiausia – pigesnės už židinius. Krosnelės yra puikus pasirinkimas visiems, norintiems greitai ir saugiai apšildyti būstą.

Pasak D.Ulozos, krosnelę nusipirkti ir įrengti galima per pusę pigiau nei židinį. Pavyzdžiui, norintiems apšildyti 50 kv. metrų patalpą, židinių specialistas pataria įsigyti nebrangią krosnelę, kainuojančią 1500-2000 litų. Vidutiniškai 100 kv. metrų plotą galinti apšildyti krosnelė kainuoja 3-4 tūkst. litų. Tačiau, perspėja, kad tai ne galutinė kaina – krosnelei reikės kamino, įvairų priedų, teks ją sumontuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *