Buhalterinė apskaita: nuosavas buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė?

apskaitaBuhalteris neatliejama kiekvienos įmonės dalis. Buhalterija yra privaloma ir įstatymais reglamentuota kiekvienos įmonės veiklos dalis, tad išsisukti reiškia nepaklusti įstatymams. Tačiau kas yra geriau, paprasčiau ir pigiau – turėti nuosavą buhalterį ar samdyti buhalterinės apskaitos paslaugos teikiančią įmonę?

Šis klausimas dažniausiai kyla mažoms ir vidutinėms įmonėms. Dirbti su buhalterines paslaugas teikiančia įmone yra pakankamai naujas reiškinys, todėl visuomet būdavo ieškoma būdų kaip išlaikyti nuosavą buhalterį. Kartais samdoma pusei etato, o kartais buhalteris „įgaudavo“ kitų pareigybių, kurios blaško ir nukreipia mintis nuo pagrindinės užduoties – buhalterinės apskaitos. Dėl to populiarėja buhalterines paslaugas teikiančios įmonės.

Dirbant su buhalterių įmone nereikia galvoti apie etatus ar ką daryti, kuomet buhalteris ne sezono metu darbus atlieka dvigubai greičiau. Kadangi mokama už atliktus darbus ir buhalterinę apskaitą nuo pirminių dokumentų suvedimo iki finansinių ataskaitų, tai svarbu tik rezultatas, o ne sugaištas laikas ir buhalterio išlaikymas. Labai svarbu ir tai, jog dirbant su įmone darbai nenutrūksta dėl buhalterio atostogų, ligos ar kitų priežasčių, nes buhalterinių paslaugų įmonė savo viduje gali pakeisti buhalterį, jūs to net nepajusite, o darbai bus nepriekaištingai atlikti.

Samdyti buhalterinių paslaugų įmonę yra ir pigiau, kadangi nereikia investuoti į atskirą buhalterio darbo vietos paruošimą, darbo užmokestį ir mokesčius, pašalpas, atostoginius ir kitas su darbo vieta susijusias išlaidas. Tad rezultatas tas pats, o išlaidų mažiau.

One comment

  1. Gražvydas parašė:

    šiais laikais svarbu naudoti patikimą buhalterinę programą ir turėti nusimanantį buhalterį ir visai nesvarbu, ar patys samdysite, ar tai darys kita įmonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *