Darbo skelbimai

Troškimas ir pareiga — darbas

Darbo skelbimai

Darbo skelbimai

Didžioji ekonominės krizės banga Lietuvoje praūžė ne taip jau ir seniai. Jos pasekmes kone ryškiausiai atspindi darbdavių poreikis — darbo skelbimai peržiūrimi nuo publikacijos nepraėjus nė pusvalandžiui. Kita vertus, darbo paieškos aktualios visais laikais. Juk tai viena pagrindinių žmogaus gyvenimo veiklų. Darbas daugeliui asocijuojasi su savirealizacija ir materialinės gerovės užtikrinimu. Tad įdomu — kokios šiuo metu yra galimybės rasti darbą? Kokių pasiūlymų yra gausiausia? Ar skelbimų kiekis priklauso nuo darbo vietos (miesto, šalies)?

Kuo didesnis miestas, tuo daugiau pasiūlymų

Ieškoti ir talpinti darbo skelbimus galima įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Anksčiau ypač populiari skelbimų vieta buvo laikraščiai. Dar anksčiau daug pasiūlymų buvo kabinama skelbimų lentose. Tačiau atsiradus internetui, laikraščiai ir miesto skelbimų lentos tapo nebe tokie populiarūs. Internete skelbimai talpinami ir peržiūrimi greičiau. Privalumas yra ir tai, kad skelbimo teksto įkėlimas dažnai yra nemokamas. Be to, dauguma darbdavių pageidauja, kad potencialių darbuotojų gyvenimo aprašymai ir motyvaciniai laiškai būtų atsiųsti elektroniniu paštu. Tai itin aktualu, kai siūlomas darbas susijęs su informacinėmis technologijomis.

Nors yra ir bendro pobūdžio tinklalapių, nemažai ir specializuotų, pateikiančių tik darbo pasiūlymus. Jie skirstomi pagal įvairias kategorijas: ieškančiojo išsilavinimą, pareigas, specialybę, darbo laiką, įmonę, skelbimų galiojimo laiką ir kt. Darbo pasiulymai smarkiai priklauso nuo vietovės. Nesunku nuspėti, kad daugiausiai darbuotojų ieškoma Lietuvos didmiesčiuose, ypač sostinėje Vilniuje ir Kaune. Vilniuje šiuo metu siūloma apie tūkstantį darbo vietų, Kaune — perpus mažiau. Vilniuje dažniausiai įsikuria pagrindiniai ir didžiausi bendrovių padaliniai. Čia dažniau investuoja (taigi, ir darbo vietų daugiau sukuria) užsienio verslininkai. Be to, pasiūlą neabejotinai lemia ir miesto dydis. Tie, kuriems yra aktualūs darbo skelbimai vilniuje, gali rinktis iš skirtingų specialybių ir pareigų. Nors paklausiausi vis dar yra įvairių sričių vadybininkai, šiuo metu galima rasti ir pasiūlymų dirbti programuotoju, buhalteriu, pardavėju.

Skelbimai Kaune taip pat atspindi labai didelį vadybinį darbą gebančių dirbti žmonių poreikį. Daugiausia laikinojoje sostinėje ieškoma pardavimų vadybininkų. Tačiau darbo skelbimai kaune gali dominti ir ne tokių populiarių specialybių atstovus. Ieškoma elektrikų, konditerių, pardavėjų. Kituose Lietuvos miestuose darbo skelbimai nėra tokie gausūs. Tačiau nebūtinai tai atspindi žemą bedarbystės lygį. Labiau tikėtina atvirkščia situacija: darbo ieškančiųjų yra daug, tačiau pasiūla visai nedidelė. Pavyzdžiui, trečiame pagal dydį Lietuvos mieste Klaipėdoje skelbimai, skirtingų tinklalapių duomenimis, neviršija kelių šimtų. Darbo skelbimai klaipedoje taip pat atspindi didelį vadybininkų poreikį. Tačiau šiame mieste ieškoma ir vairuotojų, administratorių, krovikų, apsaugos darbuotojų, sandėlininkų, kepėjų, mėsininkų ir kt. Stebinti gali tai, kad uostamiestyje ieškoma nedaug jūrininkų. Darbo skelbimai panevezyje ir darbo skelbimai siauliuose naujo apie darbuotojų poreikį šiuose miestuose neatskleidžia. Čia taip pat trūksta vadybos specialistų. Darbo skelbimai rodo nedideles kitų specialybių darbuotojų paieškas. Dėmesį patraukia pavieniai skelbimai, siūlantys viešbučio direktoriaus, siuvėjo, mėsininko, statybininko, kalbos redaktoriaus, mechaniko, miškininko darbą.

Kitame krante žolė žalesnė?

Nemaža dalis darbo Lietuvoje neradusiųjų ryžtasi emigruoti arba laikinai dirbti užsienyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *