Darbo

Tinkamos sąlygos darbe

Darbo

Darbo

Svarbu ne tik susirasti darbą, bet ir dirbti tinkamomis sąlygomis. Nereikėtų rinktis nesaugaus darbo, kuriame darbdaviui nė motais Jūsų sveikata. Pasidomėkite, kokios yra Jūsų teisės, kokiomis darbo priemonėmis privalo pasirūpinti Jūsų viršininkas.

Atkreipkite dėmesį į darbų pobūdį

Yra tikimybė,kad Jūsų akį patrauks skelbimų portaluose paviešintas darbo pasiūlymas, kuriame žadama solidi suma už darbą. Atsižvelkite į tai, koks darbas siūlomas. Gali būti, kad potencialioje darbovietėje yra daug gamyklinių dulkių, nuodingųjų medžiagų, yra tikimybė, kad patirsite spinduliuotę. Galbūt jausite nuolatinę vibraciją, dažnai girdėsite didelį triukšmą. Ar verta imtis tokių darbų, kurie gadins Jūsų sveikatą? Pinigai nėra svarbiausias dalykas gyvenime. Jei būsite prastos sveikatos, niekas nebeteiks džiaugsmo. Svarbu tinkama darbo ergonomika, kad būtų numatyti žmogaus sveikatos rizikos veiksniai: psichologiniai, higieniniai, fiziologiniai ir kiti. Turi būti pasirūpinta, kad technika, darbas ir jo aplinka būtų priderinta prie darbuotojo. Daugelis darbdavių gali pagalvoti, kad toks veiksmas yra betikslis pinigų švaistymas. Vis dėlto, jei žmogui sukuriamos tinkamos sąlygos, jo darbas tampa žymiai našesnis, jis noriai atlieka pavestas užduotis.

Svarbu specialūs drabužiai

Jei dirbate statybose, gamykloje ar bet kokiame kitame darbe, kuriame gali kilti pavojus Jūsų sveikatai, turite vilkėti atitinkamus drabužius. Apsauginiai drabužiai gali būti įvairūs: daugkartinio naudojimo kombinezonai, rūbai miškininkams, šilti apatiniai, suvirintojų rūbai ir pan. Reikia ne tik tinkamai apsirengti, bet ir apsiauti, nes kojos yra ta kūno vieta, kuri turi būti sausa, kad nepultų peršalimo ligos. Siūloma įvairaus apavo: guminiai batai, medžiotojų, motociklininkų, ugniagesių batai, klumpės ir kita. Siekdami išvengti ligų ir sužeidimų, pasirūpinkite kvėpavimo takų, klausos organų, rankų, galvos, akių, veido saugos priemonėmis. Galbūt dirbate aukštyje, todėl kyla pavojus nukristi? Jums reikalinga apsauga nuo kritimo: lynai, apraišai, tvirtinimo elementai ir pan. Jei dirbate patikimoje įmonėje, Jūsų darbdavys turi suteikti visas saugumo priemones, kad sumažėtų nelaimingų atsitikimų rizika, nekiltų pavojus gyvybei ar sveikatai. Esate statybininkų ar kitokios įmonės savininkas? Pagalvokite apie darbininkų saugą. Įvairių apsaugos priemonių galima įsigyti virtualioje erdvėje. Paieškos sistemoje įveskite darbo drabuziai vilnius ir rasite reikiamų darbų saugos priemonių.

Informacijos gausu internete

Internete aptiksite visus reikiamus dokumentus, susijusius su darbu. Vienas iš svarbiausių – darbo istatymas (kodeksas). Reikšmingi ir: Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, Valstybės tarnybos įstatymas, Savanoriškos veiklos įstatymas ir kiti bendrieji įstatymai. Kiti dokumentai yra susiję su užmokesčiu, kompensacijomis, ginčais, profesinėmis sąjungomis, sauga ir sveikata, darbu užsienyje. Pastebėjote, kad Jūsų teisės darbe yra pažeidžiamos? Kreipkitės į atsakingą instituciją – darbo inspekcija. Būtent darbo inspekcija padeda saugoti darbuotojų sveikatą ir gyvybę, skatina darbdavį ir pavaldinį užmegzti dialogą, per kurį vyksta derybos dėl darbuotojo netenkinančių aspektų. Nors sostinėje yra įsikūrusi darbo inspekcija kaunas ir kiti Lietuvos miestai neturėtų nerimauti, nes ji teikia paslaugas visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos ieškokite inspekcijos tinklalapyje. Internete rasite ir naudingų dokumentų: darbo dienų kalendorius 2013, darbo grafiko forma ir kita. Virtualioje erdvėje apstu įvairios informacijos, tereikia tiksliai įvesti dominančius raktažodžius. Paieškos sistemoje įrašykite darbo grafiko forma, darbo ekonomika, darbo diena, darbo eiga ar pan.

Apibendrinant galima pasakyti, kad svarbu rūpintis savo saugumu ir sveikata, todėl geriau nedirbti nelegaliai, nes negaunate jokių socialinių garantijų nelaimės atveju. Ieškokite tokio darbo, kuriame suteiktų visas būtinas saugos priemones.

 

One comment

  1. Fidelis parašė:

    Netinkamos darbo sąlygos, kaip ir nemėgstamas darbas, gali sukelti įvairius negalavimus, kurie galų gale gali kainuoti daugiau, nei jūs uždirbate..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *