Dėl kokių priežasčių žmonės nukenčia nuo fejerverkų?

fejerverkasSpaudoje bei televizijoje dažnai tenka skaityti bei išgirsti pranešimus apie nuo fejerverkų nukentėjusius žmones. Traumų, kurios patiriamos dėl fejerverkų kaltės būna labai įvairių, tačiau šį kartą apie jas nekalbėsime, o pasidomėsime priežastimis, dėl kurių jos kyla. Taigi, dėl kokių priežasčių žmonės nukenčia nuo fejerverkų? Norite sužinoti šį atsakymą? Skaitykite toliau.

Nekokybiški fejerverkai

Bene viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios žmonės nukenčia, yra nekokybiški fejerverkai. Reikia pabrėžti, kad paskutiniu metu atsirado daug įvairių gamintojų, siūlančių įsigyti pirotechnikos priemonių. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad tikrai ne visi pirotechnikos gaminiai yra kokybiški. Kadangi prekė yra nekokybiška, ji negali tinkamai veikti, tą patį galima pasakyti ir apie fejerverkus – įsigijus nekokybiškus fejerverkus negalima būti tikriems, kad jie veiks taip, kaip yra parašyta ant pakuotės. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet nekokybiški fejerverkai iššauna ne ta kryptimi ar nepakyla į tokį aukštį, kokį turėtų pakilti ir tokiu būdu sužaloja netoliese esančius žmones.

Instrukcijos nesilaikymas

Kalbant apie fejerverkus reikia pasakyti, kad instrukcijoms turi būti skiriamas didelis dėmesys – į informaciją, kuri yra pateikta instrukcijose negalima numoti ranka. Instrukcijų neišlaikymas – dar viena, itin dažnai pasitaikanti priežastis, dėl kurios žmonės nukenčia nuo fejerverkų. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog dažnas žmogus, įsigijęs vienos ar kitos rūšies pirotechnikos gaminių, mano, jog puikiai žino, kaip reikia jais naudotis. Tačiau šie žmonės ne visada būna teisūs ir tai galima pamatyti tuomet, kai ruošiamasi iššauti fejerverkus: fejerverkų iššovimo procedūra yra atliekama nesilaikant instrukcijų, o netinkamai šaunamas fejerverkas sužeidžia netoliese buvusius žmones. Labai gaila, tačiau šis scenarijus yra pakankamai dažnas.

Alkoholis

Alkoholis dažnai tampa įvairių nelaimių kaltininku. Ne išimtis ir nuo fejerverkų nukentėję žmonės – statiška rodo, kad nemaža dalis žmonių, kurie buvo nukentėję nuo fejerverkų, juos bandė iššauti būdami išgėrę. Kaip žinia, išgėręs žmogus yra itin atsipalaidavęs, jo reakcija būna sulėtėjusi, tad natūralu, jog tokioje būsenoje žmogus negali tinkamai iššauti fejerverko. Vis dėlto, kai kurie žmonės yra linkę į tai numoti ranka, tačiau vėliau dėlto tokio neatsakingo elgesio tenka gailėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *