Dėvėti rūbai

Dizainerio patarimai: nebijokite dėvėtų drabužių

Siaučiant vis skirtingoms mados vėjų bangoms miesto gatvėse, parduotuvių vitrinose ir mūsų drabužinėse, dėvėti rūbai daug kam tampa tikra aukso kasykla. Tik tokiose parduotuvėse galima surasti iš tiesų vienetinių originalių drabužių arba aksesuarų – beveik kaip užsisakant pas dizainerį. Skirtumas tik tas, kad dėvėti rūbai kaina lenkia nebent Lenkijos dėvėtų rūbų parduotuves. Mat Lietuvoje – tai pats pigiausias rūbų šaltinis. Anot dizainerio Vytauto R., naujausios mados tendencijos rodo, jog būtent parduotuvėse, kuriose parduodami dėvėti rūbai ir bus galima rasti pačias vertingiausias garderobo detales ateinančiam sezonui.

Nebijokite išsiskirti

Vardindamas artėjančio sezono tendencijas ir būtinus turėti stiliaus dalykus, Vytautas pabrėžtinai pabrėžia, jog norint neatsilikti nuo mados, svarbiausia dabar bus – ieškoti savo individualumo, kuo labiau išsiskirti, nepasinerti minioje, o tam gali padėti originalūs rūbai.

„Žiemą atvėsus orams visi žmonės pradeda dėvėti paltus, striukes, šiltus drabužius. Neretai šitas poreikis ant savęs susimauti daugiau drabužių dėl kažkokių fatališkų priežasčių žmonėms užmuša norą kūrybingai žvelgti į savo išvaizdą, surasti įdomų spalvinį ar simetrinį derinį. Labai keista, tačiau žiemą visi rūbai tampa pilki, vienodi, panašūs į kitų praeivių. Apsirengiame vienodai kaip kokia armija, nors galėtume, dėvėdami daugiau drabužių, atvirkščiai, susikurtin itin individualų stilių. Kodėl taip yra? Aš negaliu tiksliai pasakyti. Gal žmonės bijo to, kad atrodys ne taip kaip visi, gal tiesiog pritrūksta fantazijos ir apima panika, jog neiįmanoma visko tiek suderinti, kai reikalingi įvairiausi dėvėti rūbai: ir apatiniai drabužiai, ir viršutiniai šiltesni sluoksniai, ir dar lauko drabužiai. O gal tiesiog žiema padiktuoja depresines nuotaikas, ir mes tiesiog norime ją kuo greičiau pragyventi, sulaukti pavasario, o tada jau dėvėti tai, kas tikrai patinka“, – svarsto dizaineris Vytautas R.

Vis dėlto, stiliaus meistras pabrėžia, jog tiek vasarą, tiek žiemą, būtina rūpintis savo išvaizda, ir jeigu jau lįsti į šilta kiautą – tai geriau stilingą, įdomų, originalų. „Tikra lobių sala yra dėvėti rūbai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir visuose kituose miestuose parduodami nedidelėse skurdžiai iš pirmo žvilgsnio atrodančiose parduotuvėse. Ten dėvėti drabužiai gali nepakartojamai papildyti jūsų spintas. Įkvėpimo ieškokite žurnaluose, vartykite stiliaus katalogus, skaitykite blogus internete, jeigu jau nepasitikite savo skoniu. Tačiau parduotuvių, kuriuose parduodami dėvėti rūbai, neapeikite. Ten greičiausiai kaip tik dabar jūsų laukia koks nors įdomus keistų raštų megztinukas ar kaip tik jums ištapyta šilko skarelė“, – patarimus dalija Vytautas R.

Nuolat rūpinkitės įvaizdžiu

Dizaineris neslepia, jog dėvėtų rūbų parduotuvės yra tuo problematiškos, kad norint ką nors vertingo rasti, reikia į jas vaikščioti nuolat. „Kitaip tariant, taip nėra, kad kai tau prireikia kepurės, galėtum iš karto nueiti ir nusipirkti. Nebent gal dėvėti rūbai internetu gali pasiūlyti tokį privalumą – nuolat atnaujinamą ir lengvai stebimą katalogą. Vis dėlto daugumoje vietų, kur parduodami dėvėti rūbai, reikia labai akylai ir pastoviai stebėti atnaujinamą asortimentą. Kai pamatai puikiąją kepurę – pirkti ją iškart, net jeigu tuo metu už lango plieskia saulė, o praeiviai kenčia nuo tropinio rugpjūčio mėnesio klimato,“ – pasakoja dizaineris.

Vytautas priduria, jog įdomių eksponatų pirkimą parduotuvėse, kur parduodami dėvėti rūbai, jis prilygina medžioklei. „Tai iš tiesų turi savotiško azarto ir man asmeniškai primena medžiokę. Kadangi vežami į parduotuves dėvėti rūbai urmu, tačiau nerūšiuojant skirtingos paskirties ar sezono drabužių – nėra jokio išankstinio anonso, nėra sistemos. Visai kaip medžioklėje, tiesiog ateini, nusiteiki karingai, pamatai zuikius ir imi juos šaudyti – nes jei nenušausi tu, tai padarys kas nors kitas,“ – teigia dizaineris Vytautas, kuriam dėvėti rūbai dažnai tampa ne tik asmeninės drabužinės dalimi, bet ir įkvėpimo šaltiniu bei kuriamų kolekcijų žaliava.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *