Duoti žmonėms tai, ko jie dar nematė – sėkmingiausias verslas

Apžiūrėjus parduotuvių, restoranų ir kitų paslaugų tiekėjų gausą gali kilti idėja, kad žmonėms nebėra ką pasiūlyti. Tačiau visi taip manantys – stipriai klysta. Žmogui visada galima pasiūlyti naujų dalykų, o naudojant tinkamas marketingo priemones, dar ir įtikinti, kad nauja, būtent jūsų siūloma paslauga ar prekė – būtina ir ne kitaip. Visi, kas svajoja pradėti nuosavą verslą ir į Lietuvą įnešti naujovių, pasirinkimui turi visą pasaulį.

Pasiimkite gaublį ir beskite pirštu

Pasidomėjus (dar geriau – pakeliavus) po įvairias Europos ar pasaulio šalis galima pamatyti begales naujų produktų. Pasirinkimas – nuo neįprasto skonio kramtomos gumos ar varškės sūrelio iki neįtikėtinos formos patogių kėdžių ar naujoviškų dulkių siurblių. Ir visa tai, jei dar nėra parduodama Lietuvoje, gali tapti puikia mūsų rinkos dalimi.

Tiesa, domėtis geriausia tarptautinėmis pardavimais pirmaujančiomis kompanijomis, kurios yra linkusios plėsti savo veiklą daugelyje šalių. Jei produktas yra sėkmingai pardavinėjamas visame pasaulyje ir skirtas vidutines pajamas uždirbantiems žmonėms, Lietuvoje jis tikrai tiks.

Lygiai tokios pat taisyklės galioja ir kalbant apie paslaugas. Plačiame pasaulyje beveik kasdien atsiranda naujų siūlomų paslaugų: netradicinės šokių pamokos, neseniai atrasti kovos menai, neįprasti naudingi masažai ir panašiai. Naujovės – puikus pagrindas verslui.

Kaip viską pradėti?

Jei norima pradėti veiklą, o asmeninių santaupų tam nepakanka, paskolos – daugumos pradedančiųjų verslininkų išeitis.

Kreditai verslui yra išduodami daugelio Lietuvos komercinių bankų, taip pat ir privačių skolinimo bendrovių. Prieš kreipiantis į banką, visų pirma reikia susikurti tinkamą verslo planą : detalų, tvarkingą (spausdintą, o ne ranką rašytą variantą), su visais deramais apskaičiavimais. Kadangi iš banko yra prašoma nemaža suma pinigų, reikia detaliai pateikti, kam tie pinigai bus panaudoti.

Kad atsakymas dėl kredito būtų teigiamas, svarbiausia įrodyti, jog verslas bus sėkmingas, pelningas ir bus iš ko grąžinti pasiskolintą sumą. Taigi idėjos naujumas ir pritaikymas dabartinei rinkai – bene svarbiausi kriterijai.

Taip pat ne ką mažiau svarbus dalykas – tinkamai pasirinkti savo kreditorių. Kreditai verslui, priklausomai nuo to, iš kokio banko imate paskolą, skiriasi ne kuo kitu, o savo kaina, kitaip sakant – palūkanų norma. Verslo kreditų palūkanos įvairiuose bankuose iš pirmo žvilgsnio gali skirtis minimaliai, tačiau kai paskolos siekia keliasdešimt ar net kelis šimtus tūkstančių, ir vienų procentų mažesnės metinės palūkanos gali reikšti pakankamą didelės sumos sutaupymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *