Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas

Pastaruoju metu benaršant internete, o ypač plepant su draugais socialiniuose tinkluose, naršyklės šonuose vis dažniau pasirodo skydeliai su užrašu “estetinis protezavimas”. Paprastai man nėra drąsu spausti bet kokią nuorodą ar reklaminį skydelį, ypač socialiniuose tinkluose. Pirmiausia neaišku, ar nebusvirusu užkrėsta nuoroda. Antra, man dažniausiai nereikia tų daiktų, kuriuos reklamuoja. Visgi žodis “estetinis” mane sudomino. Kyla akivaizdžios asociacijos su grožiu, moteriškumu, patrauklia išvaizda. Esu patenkinta savo dantimis: puikiai sukramtau visą maistą, nemalonus kvapas iš burnos nesklinda, o ir patys dantys dar visai dailūs. Tiesa, periodiškai atsiranda skylučių, su kuriomis stengiuosi nedelsiant susitvarkyti.

Nusprendžiau plačiau pasidomėti, kas tas estetinis protezavimas, nes tikrai negalėčiau apibūdinti, kokios procedūros atliekamos, ar jos invazinės, ar neinvazinės, ar dantys turi būti paveikti karieso, ar nebūtinai. Kadangi senokai buvau pas savo stomatologą, nedelsdama užsiregistravau. Pamaniau, pasitikrinsiu esamą dantų būklę ir sužinosiu, kas tas protezavimas. Kaip tyčia ir galimas vizitui laikas buvo ne už kalnų – gydytoja sutiko mane priimti po pusantros savaitės.

Po pirminės apžiūros paaiškėjus, kad mano dantims viskas gerai, tačiau ant jų pilna nuo kavos ir vyno atsiradusių dėmesių, stomatologė pati užsiminė, kad yra tokia procedūra kaip estetinis protezavimas, kurią ji norėtų man parekomenduoti. Tai tiesiog estetinis esamos dantų išvaizdos koregavimas. Žinoma, jo mastas priklauso nuo dabartinės dantų būklės. Kartais estetinis protezavimas gali apimti dantų nelygumų užklijavimą, padailinimą, sulyginimą. Kartais jo metu panaikinamos arba užmaskuojamos dėmelės. Taip pat vis dar atliekama procedūra, kai sukuriama asmens žandikaulio kopija, toks tradicinis protezavimas. Jis dažniau atliekamas jau sulaukus senyvo amžiaus, kai ir pačių dantų nebedaug, ir problemų kasmet kyla vis daugiau. Taip natūralūs silpni dantys sustiprinami, o iškritusių vietoje įstatomi nauji, dailūs, balti dantys.

Kai užsiplepėjome plačiau, gydytoja papasakojo, kad man kaip tik tiktų estetinis protezavimas laminatemis. Pasirodo, tai toks metodas, kai ant dantų klijuojamos labai plonos keraminės plokštelės, kurios savo struktūra primena emalį, netamsėja ir kitais būdais nekeičia savo spalvos bėgant laikui. Būtent ši priemonė naudojama, kai norima užmaskuoti įvairias dėmeles, nelygumus. Didžiausias privalumas, kad šių patobulinimų paprastai nesimato, t.y. labai sunku atskirti, kur natūrali šypsena, o kur su dantų estetika padirbėjo specialistai.
Grįžusi namo dar panaršiau internete pradėdama nuo frazės paieškos laukelyje – estetinis protezavimas atsiliepimai. Kaip visada, po kurio laiko jau pradėjau gailėtis dėl šio savo poelgio. Visgi forumuose visada pasireiškia tie, kurių gyvenimo istorijos yra tokios retos, kad neatsitinka net vienam iš tūkstančio.

Perskaičiusi šūsnį nesėkmės istorijų, daugybę papeikimų neprofesionaliems odontologams, paburbėjimų dėl kainos, dėl kokybės, iš visos likusios informacijos nusprendžiau, kad estetinis dantu protezavimas yra šiuolaikinė procedūra, atliekama naudojant aukščiausias technologijas ir palengvinanti gyvenimą kiekvienam iš mūsų bei grąžinanti jaunystę tiems, kuriems ji jau seniai praėjo. Galiausiai dar pasiaiškinau, kuo skiriasi estetinis plombavimas ir protezavimas, kad netyčia nusprendusi rinktis procedūrą nepasakyčiau blogo pavadinimo. Paaiškėjo, kad tarpusavyje plombavimas ir protezavimas visai nemažai skiriasi. Viena procedūra ir brangesnė, ir ilgiau užtrunka, o kitą galima iki galo atlikti vieno apsilankymo metu, taip pat palikti mažesnį pluoštelį pinigų odontologo kabinete.
Nebeieškojau, kur atliekamas estetinis protezavimas vilniuje. Turiu savo stomatologę, kuria pasitikiu, kuri visuomet suteikia reikalingos informacijos ir visas procedūras atlieka nepriekaištingai. Apsisprendžiau kito vizito metu investuoti į gražesnę šypseną ir sėkmingesnį rytojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *