Geliu pristatymas

Lauko prekyba gėlėmis patiria konkurenciją

Geliu pristatymas

Geliu pristatymas

Jeigu anksčiau geliu pardavimo sezono metu lauko prekyboje būdavo juntamas pagyvėjimas – paskutiniu metu jį sumažina itin išpopuliarėjęs geliu pristatymas į namus. Lauko prekybininkai sako, jog toks reiškinys ženkliai sumažina šventiniu laikotarpiu parduodamų gėliųapyvartą. Patys įmonių, teikiančių geles i namus paslaugą, atstovai tikina, jog daugiausiai pelno jie gauna ne šventiniu periodu, o iš nuolatinio klientų srauto.

Lauko prekyba patiria nuostaolį

Turguje dirbantys prekybininkai – geliu pardavėjai savo dienas stovėdami lauke leidžia nuo ryto iki vakaro. Tiesiai ant šaligatvio arba specialiuose kioskuose pardavinėjamas gėles žmonės perka įvairiomis progomis – krikštynų, gimtadienių, laidotuvių, Kalėdų, moters dienos ir kt. progomis.

„Kuris pirkėjų srautas nepasikeitė, ir jo nesumažino populiarėjantis geliu pristatymas i kliento vietą, tai laidotuvių vainikų ir puokščių pardavimai. Žmonės šiuos dalykus tarsi iš įpročio, o gal kažkokios tradicijos perka vis dar turguje. Gal net patogiau būtų, kad kaip tik šioje situacijoje vainikų pristatymas pataupytų laiko, nes laidotuvės yra neplanuota aplinkybė. Tačiau, turbūt iš inercijos, žmonės visada tiesiog suguža į turgų“, – pasakoja turguje dirbanti Nijolė, gėlėmis prekiaujanti jau septyniolika metų.

Kitas prekybininkas, Vidas, tikina jog daugiausiai gėlių žmonės vis tiek tebeperka švenčių dienomis, tačiau kasdieninės prekybos apyvarta – ženkliai sumažėjusi. „Aš manau, kad žmonės šiais laikais tiesiog ieško sau patogesnių būdų. Įvairių yra variantų, tarkime geles internetu, šią paslaugą labai pamėgę biurų darbuotojai. Užsako kokią nors puokštę šefui, kolektyvas susimeta po penkis litus, ir dovana yra, niekam nereikia atitrūkti nuo darbų. Tokiais atvejais gelių pristatymas labai pasitarnauja, nejaugi dar kas eis į turgų geliu ieškoti. Be to, apskritai kasdienėje prekyboje mažėja klientų,“ – sako Vidas.

Paslauga populiari didžiuosiuose miestuose

Vienos įmonės, kurios pagrindinė veiklos sritis yra geliu pristatymas, vadovas Rimas teigia, jog ši paslauga labai aktuali visų Lietuvos miestų gyventojams, tačiau labiausiai – didžiųjų miestų.

„Geliu pristatymas i namus Vilniuje, žinoma, yra populiariausias. Galbūt todėl, kad sostinėje yra labai daug biurų, įvairių įstaigų, vyksta daug renginių, konferencijų, minėjimų, taip sakant, gražus gyvenimas verda, o gražiam gyvenimui – reikalingos gražios gėlės. Modernus miesto vartotojas daug ką užsisako internetu arba telefonu, o ne eina pirkti pats, tad nenuostabu, jog ir geliu pristatymas į reikiamą vietą yra suprantamas kaip normalus ir visiems patogus dalykas“, – pasakoja Rimas.

Anot įmonės vadovo, labiausiai didžiųjų miestų gyventojams aktualus geliu pristatymas. Klaipeda, Kaunas šioje paslaugų srityje taip pat tobulėja – kasdien atsiranda vis daugiau ir daugiau patenkintų klientų, kurie apie paslaugos patogumą informacija pasidalija su draugais, ir šie taip pat pageidauja užsisakyti gėles į nustatytą vietą.

Mielai renkasi tradicinius būdus, tačiau neatsisako ir naujų

Renginių organizavimo įmonės darbuotoja Joana, nuolat rengianti furšetus, vakarėlius, konferencijas bei seminarus tikina, jog abu geliu įsigijimo būdai vis dar yra populiarūs.

„Kartais būna tokių situacijų, jog prieš užsisakant gėles, privalu jas pamatyti. Patikrinti, koks jų sklei9džiamas kvapas, jeigu, tarkime, renginys vyks nedidelėje erdvėje ir dalyvaus mažai žmonių, o tai reiškia, jog bus reikalingos nestipraus kvapo gėlės, nepakeičiančios natūralaus oro grynumo. Kitais atvejais, yra labai svarbių progų, kada būtina aukščiausios kokybės puokštė, kurią reikia įteikti minėjimo, apdovanojimo ar kt. ceremonijos dalyviui. Tada vėlgi tenka eiti į turgų ar parduotuvę išsirinkti puokštės. Tačiau, kai renginiai paprasti, neįpatingi – puokščių pristatymas pasitarnauja kaip labai patogi paslauga, ženkliai sutaupanti laiko ir pinigų“, – nuomone dalijasi renginių organizavimo įmonės darbuotoja Joana.

One comment

  1. Reirei parašė:

    Žinoma, kad daugelis renkasi gėles į namus, juk dabar viską į namus pristato. Net gedulingi vainikai ir tie perkami internetu. Ir, manau, kad tai visai gera sritis sėkmingam verslui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *