Geriausi kortų žaidimai – “Durnius” (klasikinis)

unnamedŠis iš Tarybų Sąjųngos atkeliavęs, ir daugumoje posocialistinių šalių itin populiarus kortų žaidimas, išmokstamas ir žaidžiamas iš kartos į kartą, yra ypatingas tuo, kad turi gana paprastas taisykles, tačiau lieka daug vietos improvizacijai ir taktikai. Šis žaidimas turi labai daug variacijų (mažiausiai 12), tačiau pristatysiu tik klasikinio “durniaus” taisykles arba tai, kaip mes jį žaidėme kieme.

Pasiruošimas. Išmaišoma kortų malka, dalintojas išdalina kortas žaidėjams (manykime, kad jų yra 4), laikrodžio rodyklės kryptimi, kiekvienas žaidėjas turi gauti po 6 kortas. Dalintojo pasirinkimas ar duoti 6 iš karto, ar varijuoti 3+2+1, 3+3, 2+2+2 ar kitais išdalinimais. Populiariausi mūsų kieme būdavo pastarieji du. Taigi, viršutinė likusios kaladės korta atverčiama, jos ženklas vadinamas kozeriu (tarkime, atverstas kryžių bernelis reikštų, kad kryžiai būtų kozeriai). Korta padedama po kalade atversta, kad viso žaidimo metu matytųsi kozeriai. Kai kuriose taisyklėse yra žaidžiama taip, kad atsivertus tūzui, žaidėjas, turintis kozerinę šešiaakę gali ją pakeisti tūzu.

Procesas. Mažiausią kozerinę kortą turintis žaidėjas pradeda žaidimą. Žaidėjas privalo įrodyti, jog turi žemiausią kortą – ją parodo kitiems žaidėjams. Tuomet žaidėjas “puola”, deda kortą kitam žaidėjui gintis. Dažniausiai dedama mažiausia turima nekozerinė korta. Besiginantis žaidėjas turi į ją “atsimušti”. Atsimušti galima aukštesne to pačio ženklo korta arba bet kokia kozerine korta (į kozerines galima atsimušti tik kozerinėmis). Jei žaidėjas atsimuša, jo kaimynai gali “primesti” kortas. Primetamos tik tos kortos, kurios dalyvavo “atakos – gynybos” veiksme. T.y. jeigu metama širdžių septynakė, atsiginama širdžių devynake, toliau atakoje gali dalyvauti tik septynakės ir devynakės. Jeigu tokia korta randama (žaidėjas pats nusprendžia ar ją primesti) ji primetama. Jeigu atsiginama korta, kurios dar nebuvo (pvz berneliu), primesti galima ir tą skaičių ar didiką. Jeigu bet kurio gynybos proceso metu neberandama kortų gynybai, kortos imamos “namo” t.y. susirenkamos visos kortos, kurios dalyvavo “atakos – gynybos” veiksme. Jeigu apsiginti pavyko – skelbiama „byta„. Kortos numetamos į šalį ir kiekvienas žaidėjas pasiima po trūkstamą kortų skaičių (iki 6 kortų) iš likusios nepanaudotos kaladės pradedant nuo puolėjo. Apsigynęs puola sekantį eilėje. Taip puolama ratu kol žaidimas baigiasi.

Pabaiga. Laimi žaidėjas, kuris pirmas išsimeta visas kortas, pralaimėjusiu arba kitaip “durniumi” skelbiamas paskutinis su bent viena korta po “atakos-gynybos” veiksmo likęs žaidėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *