Greitas kreditas

Smulkios paskolos – dar vienas bandymas gyventi geriau?

Greitas kreditas

Greitas kreditas

Paskutiniu metu geriausia pagalba, pritrūkus pinigų – greitas kreditas. Tai puiki galimybė žmonėms, kuriems reikalinga greita paskola nedidelei pinigų sumai. Lietuvos ekonomikai smuktelėjus, kreditavimo bendrovių pridygo kaip grybų po lietaus ir šiandien klientai jaugali rinktis iš keliolikos įmonių, kurios visada pasiruošusios padėti.

Kada naudingas greitas kreditas?

Kreditas naudingas tuomet, kai susiklosčius neplanuotoms aplinkybėms, Jums reikalingi pinigai. Tai gali būti ir netikėta nemaloni situacija, kartais paskutinę akimirką suplanuota kelionė ar naujas pirkinys. Nedidelis skubus kreditas gali padėti ir tiesiog pritrūkus pinigų iki algos. Visom šiom aplinkybėm susiklosčius, į pagalbą ateina kreditavimo įmonės. Oficialiai teigiama, kad didžioji dalis greituosius kreditus teikiančių įmonių klientų ir yra šalies gyventojai, gyvenantys nuo algos iki algos, kai kartais tos algos net neužtenka pragyventi visą mėnesį. Tačiau tai nereiškia, kad kreditas reikalingas tik nepasiturintiems žmonėms. Nedideles pinigų sumas taip pat skolinasi ir verslininkai, įsigydami skubius pirkinius ar vykdami į neplanuotas keliones.

Kodėl naudingas greitas kreditas?

Nes tai puiki išeitis greitai pasiskolinti pinigų. Visų pirma, todėl, kad greitas kreditas be uzstato suteikiamas be jokių didelių atrankų, skirtingai nei banke. Be to, dabar pasiimti smulkią paskolą jau galima ir tiesiog telefonu, net neišėjus iš namų. Tai labai patogu ir naudinga, nes nereikia niekur važiuoti, stovėti eilių, pildyti dokumentų. Greitas aptarnavimas dar nėra pagrindinis pliusas. Dar viena labai svarbi priežastis, lemianti greitų kreditų populiarumą yra ta, kad norint pasiskolinti pinigų, tereikia būti dirbančiam vos tris mėnesius, be to skolintis galima ir labai nedideles sumas, o tai yra ypač patogu.

Ne vien pliusai

Visgi kreditavimo verslas šiandien Lietuvoje itin klesti ne šiaip sau. Vis daugiau žmonių linkę skolintis ir vis mažiau linkę atiduoti pinigus. Tokiais atvejais kreditavimo bendrovės nepamiršta klientų, siunčia jiems šimtus litų kainuojančius laiškus, skaičiuoja delspinigius ir greitai iš kelių šimtų litų smulkios paskolos susidaro kelių tūkstančių skola, kurią grąžinti jau tampa gerokai sunkiau. Dažnai tokiu būdu greitas kreditas pakiša koją užmaršiems ar sukčių apgautiems žmonėms.

Smulki paskola – didelė pagalba?

Žinoma, kad greitas būdas gauti pinigų visada bus naudingas ir reikalingas. Tačiau ar tai gali būti vertinga paslauga visiems be išimties? Tiksliau reiktų sakyti, ar visiem reiktų naudotis šia paslauga? Yra žmonių, kurie, pripratę prie lengvų pinigų, ima skolintis nuolatos. Neištvėrus, imama antra, paskui trečia, galiausiai ketvirta paskola. Lengvi pinigai ateina greitai ir laikinai atnešą laimę ir pasitenkinimą. Tačiau pasiskolintus pinigus visgi tenka grąžinti. Tada kyla klausimas – kaip? Beje, reikia nepamiršti, kad greitus kreditus teikiančios įmonės taiko ne tik patogias sąlygas, bet ir labai didelius palūkanų procentus.

Lietuvoje užfiksuota jau ne viena, ne dvi ir ne penkios istorijos kaip greitieji kreditai tampa žmonėms kaip priklausomybė ir jie nebegali gyventi pagal savo pastovias pajamas. Jie nuolat nori vis daugiau pinigų, nors esamos pajamos to leisti ir negali. Ką daryti, kai skolintis pripratai taip smarkiai, jog nebegali? O baisiausia ne tai, kad nebegali nesiskolinti. O tai, kad nebesugebi pasiskolintų pinigų grąžinti. Tokie atvejai Lietuvoje tampa nebe naujiena, todėl kelios kreditavimo įmonės jau siūlo naują paslaugą „priklausomiems“ klientams: pasirašyti dokumentą, kuriame prašai įmonės nebesuteikti smulkių paskolų. Ar tai tarsi šiaudas skęstančiam? Galbūt. Bet kažkuriai daliai žmonių tai šiokia tokia išeitis. Kita vertus, visada yra kitos įmonės, kuriose tas prašymas jau nebegalioja.

Lietuva, kuo toliau, tuo labiau mėgstanti gyventi „į skolą“, pamėgo ir greituosius kreditus. Ar pelnytai? Ko gero, juk tai tikrai naudinga paslauga. Ypač tiems, kurie supranta, kaip ja naudotis ir kada sustoti. Visgi greitas kreditas ne ką mažiau pavojingas nei lošimo kauliukai. Be apetito ir valios – gali ir prisižaisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *