Greitos paskolos

Greitos paskolos Lietuvoje tapo viliojančiu verslo planu

Kadaise tik Amerikoje buvę populiarios greitos paskolos neseniai persikėlė ir į mūsų valstybę. Lietuvoje įvairios greitos paslaugos, tarsi įmantrus JAV dublikatas, džiugina mūsų širdis. Ne išimtis ir tos bendrovės, kurių siūlomos paslaugos būtent ir yra įvairios paskolos. Kalbamės su Aleksandru A., kuris vertina verslo, pramonės, eksporto ir importo situaciją Lietuvoje. Anot Aleksandro, nieko nėra įdomiau, kaip stebėti šį sniego gniūžtės principu didėjantį greitos paskolos verslo plano plitimo vajų.

Aptariame priežastis

Praėjusiais metais bendrovių, kurių greitos paslaugos, teikiami finansiniai įsiskolinimai, dar nebuvo tiek daug. Tačiau dabar, matant šalies mastu pasikeitusius rodiklius, atrodo, jog skaičiai kardinaliai keičiasi – jie didėja. Kaip jūs vertinate tokio pokyčio priežastis?

Priežastys, žinoma, yra kelių rūšių, tačiau pagrindinė yra – verslo, teikiančio įvarių rūšių, paskolos tipo paslaugas, populiarumą. Tas populiarumas egzistuoja dėl itin lengvo ir patogaus paslaugų teikimo. Žmonės, tai yra, vartotojai, labai greitai gali įvertinti tokios sistemos patogumą – tą jie ir daro. Analogiškai, tie, kurie vykdo verslą – ypač pradedantieji verslininkai, visuomet žiūri, kada kur atsiras niša naujam dalykui, naujo produkto įvedimui į rinką. Greitos paskolos be uzstato, šiuo atveju, ir yra tas produktas. Jis reikalingas abejoms barikadų pusėms – ir verslininkams, ir vartotojams, kurie skolinasi pinigus.

Tai vartojamosios paskolos, teikiamos paprastu greitu būdu, taip išplito dėl žmonių aktyvumo? O kodėl būtent pernai?

Na, nėra taip, kad tik dėl vartotojų poreikių. Juk sakau, ir taip pat sakė ir graikų mąstytojas Aristotelis, juk nieko nėra galingiau už didėjančią sniego gniūžtę, ir nieko labiau neprognozuojamo už klimato kaitą. Turiu omenyje, yra banga, yra ir atoslūgis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *