Greitos skyrybos: nuo ko jos priklauso?

greitos skyrybosGreitos skyrybos yra aktualios daugumai besiskiriančių porų, tačiau neretai aplinkybės susiklosto taip, kad teismo procesas trunka ištisus mėnesius ar net metus. Viskas priklauso nuo situacijos ir kiekvienos pusės reikalavimų – jeigu jie dėl kažko nesutaria, tada teismui tenka duoti konkrečius įrodymus ir argumentus, o jų rinkimas užtrunka gana ilgai. Galime tik apžvelgti nuo ko priklauso greitų skyrybų procesas, nes galbūt ir jums bus tai aktualu.

Greitų skyrybų nereikėtų tikėtis tais atvejais, jeigu turto padalinimo klausimai yra nepagrįsti. Pirmiausia, kiekviena pusė turi reikalauti atitinkamos dalies, o jeigu viena iš jų dėl kažko nesutinka, tai tenka ruošti įvairiausius ieškinius, dokumentus ir t.t. Visų dokumentų paruošimas atima nemažai laiko, o taip pat pinigų, nes viską tvarko advokatai. Turto padalinimas yra gana sudėtingas – kiekviena pusė nori gauti didesnę dalį negu priklauso, todėl tenka tokius norus pagrįsti. Dažnai yra reikalaujama teismo, kad nebūtų dalinamas tas turtas, kuris buvo sukauptas iki vedybų. Tai dažnai prailgina visus procesus, nes jeigu nebuvo pasirašyti speciali vedybinė sutartis, teismui tenka priimti gana sudėtingus sprendimus. Turto padalinimo klausimai yra labai vilkinantys visą skyrybų procesą, tačiau jeigu viskas vyksta taikos keliu – tokios skyrybos vyksta greitai.

Vaiko globos priteisimas yra bene labiausiai gaišinanti teismo proceso dalis. Motina tikina, kad vaikas turi augt su ja, o taip dažniausiai ir būna, tačiau jeigu ji yra netinkama ir negalinti pasirūpinti atžala, tėvas privalo pateikti įrodymus, o tai reiškia, kad būtina teismui pateikti dokumentus, kurie įrodytų, jog ji yra bloga motina. Tada tenka vykti į mokymo įstaigas, gauti pažymas iš įvairų institucijų, rinkti duomenis apie motinos gyvenimo būdą bei padarytas klaidas ir t.t. Toks įrodymų rinkimas yra užtrunkantys labai ilgai ir būtent vaiko globa yra vienas tų apsektų, kuris teismui neleidžia porų išskirti nedelsiant.

Susitaikymo laikotarpis yra taikomas vis dažniau, o tai reiškia, kad ir ši priežastis yra viena dažniausiai pasitaikančių ilgų skyrybų procesuose. Teismas neretai duoda bandomąjį laikotarpį, per kurį abi pusės gal susitaikyti ir nutraukti skyrybų procesą abipusiu susitarimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *