Gyvūnai darbo vietoje

Vis dažniau galima pastebėti gyvūnus darbe: gėlių parduotuvėse čiulba kanarėlės, prie įėjimo į parduotuvėles tingiai miega savininkų šunys, o biure apgyvendinami katinai. Dirbantiems namuose naminis augintinis vienas iš darbo namuose privalumų ir rūpesčių. Mūsų patarimai padės išvengti sunkumų ir mėgautis gyvūnų kompanija darbo vietoje.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad gyvūnai <a title="Darbo" href=“http://www.darbo-rinka.lt“>darbo vietoje mažina kraujo spaudimą, stresą, priverčia daugiau judėti, padeda atsipalaiduoti. Gyvūnas biure padeda palaikyti draugišką atmosferą ir išvengti įtampos, kylančios tarp darbuotojų. Tačiau darbo erdvės dalinimasis su keturkoju draugu taip pat gali sukelti daugybę rūpesčių.

Internete darbuotojai, kurie dirba šalia kailinių gyvūnų, dažniausiai skundžiasi šėrimusi, nes kailis užkemša kompiuterių vedinimo angas. Taip pat rūpesčių kelia gyvūnų neatsargumas ir pašėlęs būdas, dėl kurio nukenčia įvairi technika. Programų kūrėjai net siūlo programinę įrangą, kuri apsaugo klaviatūrą nuo neatsargių keturkojų draugų. Programa „Pawsense“ automatiškai pastebi „neįprastą“ klaviatūros klavišų spaudinėjimą ir ją užblokuoja. Taip pat galima užkirsti kelią pavojui, kuris gresia įrangos laidams. Specialūs laidai gali garsu „pranešti“, kad juos bando graužti išdykęs keturkojis.

Jei dažnai bendraujate konferencijose telefonu ar internetu, kai klausote, stenkitės išjungti garsiakalbį, nes lojantis šuo ar miaukianti katė, gali sutrukdyti jūsų darbo pokalbiui.

Jei dirbate namuose, suplanuokite savo dieną taip, kad turėtumėte pakankamai laiko savo darbams ir augintiniui. Numatykite trumpas pertraukėles ir pietų pertrauką. Žmonėms auginantiems šunis – svarbi dienotvarkė. Turite gerai išvarginti savo keturkojį draugą per rytinį pasivaikščiojimą, kad jis netrukdytų jūsų iki pietų. Pasistenkite įsigyti pakankamai triukšmo nekeliančių žaislų, kad jūsų augintinis turėtų kuo užsiimti. Įrenkite patogią vietą, kurioje jūsų gyvūnas galėtų ramiai, niekieno netrukdomas ilsėtis.

Alfa.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *