Hemorojus

Hemorojus

Hemorojus

Hemorojus

Studentiškose kompanijose įprasta pasakoti nešvankius anekdotus. Drąsesni vyrukai stengiasi vieni kitus pralenkti, kas žino daugiau anekdotų apie blondines, kas – apie seksą ar lytinius sutrikimus, infekcijas, ligas. Hemorojus – gana populiarus anekdotų herojus ir viena tų temų, kuriomis diskutuojama puse lūpų, drąsiauapie jas kalbėti, kai šiek tiek pritemę, o pašnekovai išgėrę vieną bokalą alaus. Supermamų klubas hemorojus – šia tema galima rasti virš penkiasdešimt skirtingų temų ir potemių, kuriose vyrai, moterys, susituokę ir vieniši dalijasi savo gyvenimo patirtimi, kokį vaidmenį jų santykiams ir gyvenimo kokybei turėjo hemorojus. Galbūt internete iš tiesų drąsiau dalintis tokia patirtimi, nes balsu apie tai retai drįstama pasikalbėti net su artimiausiais draugais.

Hemorojus po gimdymo gali apnikti ne vieną moterį. Nesvarbu, kad gajus įsitikinimas, jog hemorojus yra nešvaros, nehigienos ir nepraustaburnių liga, dėl kurios turėtų nesirūpinti tie, kurie vakarais nueina į dušą, šveičia visą kūną muilu, o savaitgaliais po pusvalandį mirksta rožių kvapo vonioje. Deja, tačiau prabangios higienos mylėtojus teks nuvilti. Jeigu pagrindinės priežastys būtų tik higienos nesilaikymas ir nesiprausimas, greičiausiai kiekvienas galėtų išvengti šios nemalonios ligos. Visgi pagrindinės priežastys, sukeliančios hemorojų, yra greitas tuštinimosi procesas, kuris dėl sparčios jėgos turi didesnę tikimybę pažeisti kraujagysles. Taip pat dėl nesubalansuoto maitinimosi kylantis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas – niekam nemalonūs procesai, tačiau kai per skubėjimą nėra laiko pavalgyti, paprastai visa virškinimo sistema jautriai reaguoja į kiekvieną maisto medžiagą, kuria suvalgome. Dėl to dažnai gali būti jaučiamas bangavimas ir periodinis perėjimas nuo vidurių užkietėjimo iki viduriavimo.

Taip pat galimas hemorojus po operacijos. Dažniausiai operacijų metu žmogaus organizmas susilpnėja, o maitinimasis, mineralinės medžiagos ir vitaminai turi daugiausiai įtakos tam, kaip greitai organizmo mikroflora atsistatys ir vėl pradės funkcionuoti stabiliai. Kaip ir po kiekvieno ilgesnio pagulėjimo lovoje, taip ir po operacijos – galimas kūno masės padidėjimas. Antsvoris taip pat yra viena iš galimų hemorojaus priežasčių, ypač kai riebalinis sluoksnis kaupiasi aplink juosmenį ar dubens srityje (čia įtempti ausis ir susimąstyti reikėtų tiems, kas dirba daug sėdimo darbo biuruose).

Kai apninka hemorojus, vaistai, galintys efektyviai pagydyti, yra tepaliukai ir žvakutės. Nors kartais būtent šios gydymo priemonės yra laikomos pasenusiais metodais, močiučių medicina, tačiau ik išiol laikoma, kad tai pačios efektyviausios priemonės. Hemorojus visgi nėra taip lengvai panaikinamas, tačiau ir ne taip sudėtingai, kad reikėtų vartoti antibiotikus ar atlikti operacijas. Tiesa, trecio laipsnio hemorojus jau turėtų būti gydomas invaziniu būdu, dažniausiai atliekant operacijas. Baisiausia, kai apninka uminis hemorojus ir dažnai dar pats pacientas nesupranta, kas tiksliai jam nutiko. Hemorojus yra laikomas venerine liga, kuri greičiausiai perduodama lytinių santykių metu (tiesa, šiek tiek dažniau – santykiaujant su tos pačios lyties partneriu). Kad ir kaip atrodytų, hemorojus ir lytiniai santykiai nėra taip glaudžiai susiję. Dažnai kylantys nesusipratimai ir dezinformacija yra akivaizdi pasekmė to, kad žmonės nežino – hemorojus kas tai yra? Akivaizdu, kad mokyklose tam tikru metu pritrūko lytinio švietimo pamokų, kurioms ir taip skiriama mažai laiko, o per tas, kurios vyksta, daugiau kikenama negu klausoma, ką pasakoja atvykę lektoriai. Jeigu per pamokas būtų kiek daugiau susikaupimo, kiekvienas mokyklos absolventas žinotų, kas yra hemorojus, priezastys, kurios jį sukelia taip pat būtų akivaizdžios. Žinoma, tada kiekvienas turėtų aiškesnį suvokimą apie galimus gydymo metodus, vaistus ir nebijotų su gydytojais pasikalbėti apie stadijas ir ligos gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *