Idėjos savaitgalio kelionėms

savaitgalio kelionesJeigu ieškote įdomios ir prasmingos savaitgalio kelionės, turite neatmesti visko, ką dabar pasakysiu. Iš tiesų, net ir per trumpą savaitgalį (o dar geriau – per ilgesnį) jūs galite nemažai pamatyti ir apkeliauti. Tad pirmyn į kelionę per tekstą, o vėliau – ir per Europą.

Kelionė į Paryžių

Vienas iš mėgstamiausių savaitgalio kelionės pasirinkimų daugeliui žmonių yra savaitgalio kelionės į Europos miestus. Tokie žmonės mėgsta laisvu laiku pasiekti sostines, pabūti jose, o tada, kai turi ilgesnes atostogas, ryžtis kopimui į kalnus, išėjimui į taigą, vykimui į tolimus kraštus. Iš esmės, gal tame ir yra nemažai teisingo požiūrio. Juk tikrai miestai yra kupini kultūros, kupini gyvenimo, tačiau juose ne visada yra tiek ką veikti, kad ten būtum tris savaites. Pilno savaitgalio (tarkime, trijų dienų), gali visai užtekti. Tad ir savaitgalio kelionės į Paryžių gali dažnai būti dažnas pasirinkimas tokiems keliautojams.

Paryžiuje tikrai yra ką pamatyti ir per daugiau nei 3 dienas, tačiau kaip daug kas pripažįsta, ko nepamatei per tris dienas, tą pamatysi per metus. Turima omenyje, kad 3 dienų pakanka miesto įžymybėms aplankyti, o visa kita yra vietinė kultūra, kurią gali pajausti tik ilgai ten gyvenant. Pavyzdžiui, ten studijuojant, kažką kuriant. Taigi, savaitgalio kelionės lėktuvu į Prancūzijos sostinę gali pilnai užtekti tam, kad pažintumėte visus prabangius rūmus, pamatytumėte Versalį, aplankytumėte Luvrą, pažiūrėtumėte, kas yra tas garsusis Eifelio bokštas, apsilankytumėte nuostabiame Pompidou meno centre. Todėl savaitgalio keliones akcija gal tikrai kartais vertėtų išnaudoti būtent tokiam pasirinkimui. Ilgai netruksite, daug nekainuos, ir būsite matę miestą, apie kurį Europoje kalbama turbūt daugiausiai.

Kelionė į Lenkiją

Siūlome keliauti ir į kitą puikią šalį – į Lenkiją. Tokios savaitgalio keliones autobusu irgi įmanomos, kadangi Lenkija yra mūsų kaimynė, taigi,  vos pajudėjus jau po poros valandų pasieksite sieną ir atsidursite Lenkijoje. Galima miegoti skirtingose vietose, daug pamatyti tiesiog apvažiuojant visą šalį. Nuostabūs miestai yra Krokuva, Varšuva, Gdanckas. Krokuva atrodo kaip viduramžių filmo filmavimo aikštelė, kur iš tiesų ir yra dažnai kas nors filmuojama. Gdanskas yra kitoks Baltijos uostamiestis. O Varšuva yra kupina daugybės visokių įdomių vietų. Ir kas smagiausia – visa Lenkijos praeitis yra susijusi su mūsų praeitimi. Taigi, jūs galite kelionės metu jausti, kad keliaujate ne per kažkokią svetimą teritoriją, bet galbūt net per giminių valdas. Taip pat Lenkija žavi ir savo įvairia gamta bei klimatu. Ar žinojote, kad Lenkijos pietuose yra kalnai, o kalnuose ežerai? Ar žinojote, kad yra nuostabių upių, kuriomis galima plaukti baidarėmis? O dar tos kainos, dėl kurių taip pamišę lietuviai. Taip, Lenkijoje viskas pigiau, ir jūs tą galite pamatyti iškart ten nuvykę, taigi, net ir skaniausi patiekalai nekainuos per daug.

Kelionė namuose

Gal juoksitės, bet savaitgalio kelionės gali būti ir niekur neišeinant iš namų. Pasiimate gerą knygą, nusiperkate ledų ir geras laikas – garantuotas. Pabūkite savaitgalį namuose, paskaitykite, susikaupkite, o keliaukite į užsienį tada, kai turėsite daugiau laiko. Juk ne kiekvienas žmogus privalo būti pramuštgalvis keliautojas, kuris spontaniškai šuoliuoja per miestus, vos tik lieka laisva minutė. Gal esate santūresnis žmogus, gal mėgstate viską geriau suplanuoti, o pasiektose vietose pabūti ilgiau. Tada ir susiplanuosite rimtą kelionę vėlesniam laikui. O kol kas juk galite pasitenkinti ir pabuvimu namuose. Kiekvienam savo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *