Įdomūs faktai apie Paleo dietą

Keletas įdomių faktų apie Paleo dietą, kuri užkariauja visą pasaulį.

Nuo 2013-ųjų daugiausia užklausų internete sulaukianti dieta. Nors dieta sukurta apie 1977 metus, tačiau savo aukso amžių ji išgyvena būtent pastaruosius 3-4 metus. Šia dieta domisi tiek moterys, tiek vyrai, tiek paaugliai, tiek močiutės.  Primityve vadinama dieta, labiau ne kelių dienų maitinimosi planas, o visa mitybos filosofija.

Jokio greito maisto. Kalbant apie Paleo dietą, galvojama apie tūkstančius metų atgal, tad dinozaurų laikai yra artimesni, jei maisto plastikinėse pakuotėse laikai. Taigi pagal pirminius Paleo dietos principus, mitybos racione negali būti jokio šaldyto, apdoroto, greito paruošimo maisto. Viskas turi būti šviežia, „surinkta ar sumedžiota“ čia ir dabar.

Jokių grūdinių kultūrų. Paleo žmonės nebuvo ūkininkai, tad apie grūdus bei kitas užaugintas kultūras nelabai galėjo būti ir kalbos. Todėl grūdai, miltai ir kepiniai yra išbraukti iš Paleo mitybos raciono.

Paleo dieta ir cukrus – ne ne ne! Vienas iš šios dietos ypatumų – cukraus atsisakymas. Cukraus turintys gėrimai ir desertai taip pat gausūs kalorijų, todėl jų atsisakymas išties padeda atsikratyti svorio. O ir sveikiau, kuomet atsisakoma konservantų kupinų produktų. Juk sultys pakelyje stovinčiame prekybos centro lentynoje 6 mėnesius nebelabai panašios į sultis. Nori sulčių – išsispausk nuo medžio nuskintą obuolį. Obuolys, anot Adomo ir Ievos buvo pirmasis vaisius rojuje, tad jis išties tinka Paleo dietai.

Pakeisti mitybą – puiku, tačiau reikia pakeisti ir gyvenimo būdą, daugiau judėti, propaguoti aktyvų gyvenimo būdą, sportuoti. Paleo amžiaus žmogus pats ruošėsi ginklus, drožė ietis, skaldė akmenis ir atliko kitus darbus, todėl tikrai buvo tvirtas žmogus. Jam judėjimo ir veiklos netrūko. Todėl ir tau reikia keisti įpročius ir pasėdėjimus prie televizoriaus pakeisti į judresnę veiklą.

Estetinis vaizdas svarbus sotumo jausmui. Galbūt ir keistai skamba, bet kaip patiekalas paruoštas ir serviruotas gražiai, juo mėgaujamasi lėčiau, greičiau pajuntamas sotumo jausmas ir žmogus labiau jaučiasi patenkintas. O patenkintas gyvenimu žmogus labiau turi valios mesti svorį ir gyventi sveikiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *