Įgaliojimai Airijoje ir Lietuvoje

igaliojimasGreičiausiai nerasime nei vieno žmogaus pasaulyje, kuriam nė karto gyvenime neprireikė įvairių notarinių paslaugų. Mes dažnai perkame, parduodame savo namus, butus, automobilius ir ne visada turime laiko ir galimybių tvarkyti įvairius teisinius reikalus. Tada pradedame ieškoti, kas galėtų mums padėti ir kokių, dokumentų gali prireikti, norint teisiškai įforminti kitą asmenį atstovauti mus, tvarkant reikalus su trečiaisias asmenimis.

Koks dokumentas gali mums padėti šuo atveju?

Įgaliojimas – dokumentas, kuriuo mes galime suteikti kitam asmeniui teisę atstovauti mus, tvarkant įvairius juridinius ir ne tik reikalus. Įgaliojimai Lietuvoje ir įgaliojimai Airijoje, ar kurioje kitoje emigrantų mėgstamoje šalyje, yra panašaus principo. Šis dokumentas visose šalyse (notariškai patvirtintas) įgalioja kitą asmenį už mus:

  • Parduoti namus, sklypus, butus;
  • Parduoti automobilius;
  • Atsiimti ligos, socialines pašalpas, stipendijas ir visas kitas finansines įplaukas;
  • Atstovauti visus interesus valstybinėse institucijose ir kitose įstaigose (pavyzdžiui, būsto valdos komunalinių mokesčių aptarnavimo skyriuose);
  • Sudaryti įvairius sandorius ir sutartis versle, jei sutarčių suma neviršija tam tikrų nustatytų piniginės išraiškos formų.

Verta žinoti, kad tiek įgaliojimai Airijoje, tiek ir Lietuvoje suteikia gana plačias galimybes. Jūs visiškai neprivalote kito asmens įgalioti atstovauti Jus visiškai visose srityse. Galite rinktis, kad jis atstovautų Jus vienoje, keliose, arba visose sferose – viskas priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Taip pat yra galimybė vienu metu įgalioti ne vieną, o kelis asmenis. Šis būdas yra ypač patogus verslininkams, kai reikia daugiau negu vieno patikimo darbuotojo pagalbos.

Kur galima parašyti įgaliojimą?

Lietuvos piliečiai gali parašyti įgaliojimus kiekviename savo miesto notarų biure. Paslauga, kaip žinia, yra mokama, o kaina priklauso nuo pačio notaro biuro. Jei gyvenate užsienyje, ten taip pat galite gauti įgaliojimą ir visiškai nebūtina vykti pas notarą. Įgaliojimai Airijoje gali būti išduodami Jūsų gimtosios šalies ambasadoje.

Kadangi įgaliojimas yra laikomas vieno asmens apsisprendimo reikalu, į ambasadą ar notaro biurą pakanka atvykti jam vienam, be savo įgaliotinio. Tačiau, atminkite, kad reikia turėti kito asmens tapatybės dokumentą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *