Įgaliojimas: Notaro darbas Anglijoje ir Velse

Notaro specialybė yra apibrėžiama pagal tai, kas jis yra ir ką jis daro. Tai kvalifikuotas teisininkas, kurio užduotis yra tvirtinti, sertifikuoti tokius dokumentus, kaip įgaliojimas, sutartys, testamentai ir kiti. Kai kuriais atvejais šie dokumentai gali galioti ir už valstybės, kurioje jie buvo patvirtinti notaro, ribų.

16 amžiuje notaro profesija Anglijoje ir Velse buvo geriausiai suprantama iš istorinės perspektyvos. Iki 1533 metų, notarus paskirdavo popiežiaus institucijos Kenterberio arkivyskupas. Tada anglų valdžia ėmė dairytis ir į užsienį – Romos imperiją. Tada notarus paskirdavo ir toliau arkivyskupas, bet tik su karaliaus leidimu. Arkivyskupo jurisdicija buvo ir yra viena seniausių pasaulio teismuose. Šiuo metu teismai pirminkauja, skiriant magistro diplomus teisininkams. Panašiai, kaip ir Lietuvoje – kur notarus ir kitus teisininkus paskiria Aukščiausiasis teismo teisėjas. Nuo 1801 metų anglijoje teisininkų skyrimas ir reguliavimas buvo pagrįstas įstatais, priimtais Parlamente.

Notaro kvalifikacija ir skyrimas

Dabartinė švietimo technika ir notarų skyrimas buvo nustatomas pagal taisykles, kurias sukuria valstybės teismai ir teisinių paslaugų aktas, kuris buvo išleistas 1990 metais. Reikia žinoti ir tai, kad notarai ir kiti teisininkai atlieka itin svarbias pareigas, nes tvarko visus kiekvienam asmeniui svarbius dokumentus, tokius kaip įgaliojimas, sutartys, tam tikri pavedimai, turto pardavimo arba padovanojimo aktai ir kiti. Būtent todėl visi notarai turi būti pabaigę aukštąjį mokslą (geriausia magistro laipsnį). Notarai taip pat gali turėti ir tokios praktikos darbe, kaip advokato arba baristerio. Savaime aišku, kad visi advokatai ir baristeriai turi aukštąjį išsilavinimą. Baigus mokslus, reikia atlikti notarinę praktiką. Tada pareiškėjai gali prašyti oficialaus leidimo iš fakultetų teismų ir Kenterberio arkivyskupo. Jei viskas gerai, pirmus du metus galima dirbti notaru, bet prižūrint kitam, daug patirties turinčiam, notarui. Įdomu tai, kad notarai praktiką gali atlikti ir užsienyje.

Dar šis tas apie notarus Anglijoje

Šiuo metu Anglijoje ir Velse yra maždaug tūkstantis notarų. Apie 800 iš jų priklauso notarų draugijai (įstaiga, kuri atstovauja notarų interesus). Notarų draugija apima labai plačius veiksnius: švietimą, tarptautinį atstovavimą bei profesinių standartų kūrimą. Anglijos visuomenė valdo 23 organizacijos narius, pirmininko ir sekretorių skyrimo klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *