Inovacijos išskirtinei teritorijų apsaugai

perimetro apsaugaNorint pasiekti aukščiausio lygio teritorijų bei pastatų apsaugą, būtinos ir išskirtinės, itin efektyvios priemonės. Viena iš tokių – perimetro apsauga. Tai inovatyvi sistema, leidžianti anksčiau pastebėti teritorijoje atsiradusius ar į ją bandančius patekti nepageidaujamus asmenis. Ši galimybė gerokai padidina objektų saugumo laipsnį ir užtikrina Jūsų turto apsaugą.

Įvertinkite objektų svarbą

Perimetro apsaugos sistemos – nėra pigi paslauga. Todėl pirmiausia derėtų nuspręsti ar ji Jums tikrai reikalinga. Kad tai būtų lengviau, įvertinkite teritorijoje, kurią norite apsaugoti, esantį turtą. Turbūt pagrindinis klausimas – ar turto vertė didesnė nei minėtos sistemos įrengimo kaina. Apsaugoti šiltnamį, daržą, kitokią ūkinės paskirties žemę šiuo būdu tikrai neverta. Tačiau, jeigu užsiimate brangios produkcijos gamyba, namuose kolekcionuojate brangius daiktus, ar esate dideles sumas investavę į savo būstą, kitos paskirties patalpas, tuomet perimetro apsauga kaip tik Jums.

Pasirinkite apsaugos rūšį

Nusprendus įsirengti teritorijos perimetro apsauga ir susisiekus su specialistais, jie Jums pasiūlys tris pagrindinius apsaugos sistemos montavimo būdus. Tai:

  • Išorinė teritorijos perimetro apsauga;
  • Apsauga ant tvoros;
  • Vidinė apsauga.

Įrengiant išorinę perimetro apsaugą, davikliai montuojami išorinėje teritorijos pusėje. Todėl potencialus pažeidėjas aptinkamas dar nepatekęs į teritoriją, todėl laimima itin daug laiko, tačiau kai kuriais atvejais sistema gali būti ir neefektyvi. Toks įrengimas nerekomenduojamas ten, kur vaikšto daug žmonių, galinčių suklaidinti lauko perimetro apsauga.

Įrengiant apsaugą virš ar ant tvoros, pasirinktu būdu pateikiamas signalas iš karto po to, kai žmogus kerta tvoros liniją. Šiuo atveju apsaugos sistema negali pateikti klaidingų duomenų – juk kiekvienas, pereinantis per tvorą, yra pažeidėjas.

Vidinė apsauga – mažiausią plotą ir perimetrą apimantis variantas. Teritorija saugoma tik iš vidinės pusės. Įrengta perimetro apsauga nereaguoja į aplink esančius ar prie pat tvoros priartėjusius judančius objektus, o signalą siunčia tik tada, kai asmuo atsiranda teritorijoje. Pasirinkus šį būdą, prarandama šiek tiek laiko, tačiau užtikrinamas pavojaus signalo patikimumas.

Skirtingos technologijos nevienodiems poreikiams

Montuojant apsaugos sistemas, naudojamos skirtingos technologijos. Vienos iš jų idealiai tinka vienoms vietoms, tačiau visiškai neefektyvios kitose, todėl būtina išsiaiškinti jų privalumus, trūkumus ir skirtumus. Keturios pagrindinės apsaugos sistemų grupės:

  • Kabelinės sistemos. Jas įrengiant naudojami elektriniai arba optiniai kabeliai, kurie reaguoja į sistemos pažeidimus – kabelio kirpimą, tempimą ir kitas deformacijas;
  • Sensorinės sistemos, kurios remiasi inofraraudonųjų spindulių arba mikrobangų detektorių veikimų;
  • Judesio atpažinimas, naudojantis vaizdo stebėjimo kameromis. Ši namo perimetro apsauga leidžia atpažinti pažeidėją, sekti jo judėjimo kryptį bei greitį;
  • Požeminės sistemos. Šiuo atveju sensoriai montuojami po žeme ir reaguoja į tam tikru atstumu juntamus judesius.

Dažnai pasirinkti apsaugos sistemos tipą yra sudėtinga, nes reikia įvertinti daugelį veiksnių: norimą apsaugos lygį, aplinkos sąlygas, net augmeniją. Neišsigąskite, tačiau gali būti, kad vieno objekto apsaugai vienu metu gali būti būtinos ir kelios sistemos. Tokiu atveju perimetro apsauga kaina tikrai nedžiugina, tačiau rezultatais visada nustebina.

Būtina žinoti: rizikos veiksniai

Apsaugos sistemų kūrimo specialistai perspėja, kad įrenginėjant šias sistemas, būtina atsižvelgti ir į tvoros tipą bei ypatumus, jei norite montuoti daviklius ant tvoros. Įvertinti teritorijos plotą, joje esantį reljefą, augmeniją ir, žinoma, laukinių gyvūnų migracijos kelius. Taip pat būtina pasidomėti arti esančiai automobilių keliais, geležinkeliais, aukštos įtampos linijomis, nes visa tai gali netikėtai padaryti perimetro apsauga neefektyvia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *