Internetinis įmonių katalogas – nauda ir privalumai

Įmonių katalogai, įmonės, rekvizitai

Anksčiau, pagrindinis informacijos apie šalies įmones šaltinis buvo įvairūs popieriniai įmonių katalogai, kuriuose tvarkingai, abecelės tvarka ir pagal įvairias verslo rūšis, būdavo pateikiamos įmonės. Dažniausiai į tokius įmonių katalogus nemokamai būdavo įtraukiama tik įmonės pavadinimas ir telefono numeris. Už papildomą mokestį, įmonių katalogas įtraukdavo ir papildomą informaciją. Laikui bėgant popieriniai katalogai beveik neišnyko, o juos sėkmingai pakeitė internetiniai katalogai.

Tikriausiai kiekvienas įmonės vadovas yra sulaukęs skambučio iš vieno ar kito internetinio įmonių katalogo atstovų, siūlančių už tam tikrą mokestį reklamuotis jų kataloge bei aprašyti teikiamas paslaugas. Tačiau ar tikrai internetiniai įmonių katalogai padeda įmonei pritraukti naujų klientų ir kokia yra jų nauda?

Vienas iš naudingiausių dalykų, kuriuos gali suteikti tvarkingas įmonių katalogas yra atgalinė nuoroda į įmonės oficialią internetinę svetainę. Dauguma katalogų tarp įmonės kontaktinių duomenų pateikia ir įmonės oficialios internetinės svetainės adresą. Čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie katalogai pateikdami informaciją apie įmonę, nurodo įmonės tinklapio adresą su „no follow“ atributu, kuris Google paieškos robotams neleidžia keliauti per šią nuorodą, todėl Google paieškos sistema tokiai nuorodai nesuteikia jokios vertės.

Verslininkams įmonių katalogai praverčia tais atvejais, kai reikia susirasti tik tas įmones, kurioms norima pateikti komercinį pasiūlymą ar bendradarbiauti. Tokiu atveju pageidautina, kad visų dominančių įmonių kontaktus būtų galima rasti vienoje vietoje, pagal atitinkamas kategorijas.

Išsamiai aprašyti savo veiklą ir teikiamas paslaugas įmonių kataloge ypač tikslinga naujoms įmonėms. Įmonių katalogai paieškos sistemose turi gan aukštas pozicijas, todėl dažnu atveju paieškos sistemoje aukščiau bus randamas įmonės aprašymas kataloge nei pačios įmonės internetinė svetainė.

Nepaisant to, kad nemažai katalogų įmonių duomenis skelbia už tam tikrą mokestį, rinkoje yra ir nemokamų įmonių katalogų. Pateikti įmonės informaciją nemokamuose įmonių kataloguose nieko nekainuoja ir įmonės gali naudotis visais įmonių katalogų privalumais nemokamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *