Išvenkite nuostolių kraustydamiesi

Kuomet tenka keltis iš vieno būsto į kitą dažniausiai patiriama įvairių nuostolių – tai kokia taurė daužta, tai pasimeta vienas ar kitas daiktas, o kartais susigadina ir brangi technika ar kitas turtas. Kaip bebūtų, dažnai dėl to kaltas Jūsų pačių taupumas.

Taupydami žmonės neįsigilina į paslaugų kokybę, šiuo atveju pasirenkamos abejotinos perkraustymo paslaugos ar iš viso verčiamasi be jų – daugybė mantos, baldai, indai grūdami į sąlyginai mažą automobilį. O ir dėžėmis pasirūpina ne visi, ką jau kalbėti apie paminkštinimus, burbulinę plėvelę ar oro pagalves tuščioms ertmėms užpildyti.

Manantiems, kad perkraustymo paslaugų teikėjai taip pat nėra atsargūs ar netgi yra mažiau atsargūs nei daiktų savininkai, turime blogų naujienų – manoma taip labai dažnai, tačiau iš tiesų ne tiek atsargumas, kiek patirtis šioje vietoje yra svarbesnė, tad statistika paneigia tokį įsitikinimą – kur kas daugiau nuostolio patiriama kraustantis savarankiškai nei užsakant paslaugas iš profesionalų.

Profesionalai, beje, nėra visi, kuriuos galite sutikti siūlant savo paslaugas. Perkraustymo paslaugos gali būti skirstomos į dvi grupes: įmonės ir „grūščikai“ (liaudyje labai populiarus šis žodis, nors valstybinė lietuvių kalbos komisija jį laiko dideliu blogiu). Prie įmonių galima priskirti ir keletą savarankiškai dirbančių asmenų, tačiau juos vienija mokesčių mokėjimas, veiklos legalizavimas, didelė atsakomybė. Visi kiti ne tik vengia susimokėti valstybei, bet dažnai siūlo paslaugas negalėdami jų suteikti visiškai kokybiškai, neturėdami pakankamos įrangos, patirties, o ir transporto priemonės ne visuomet tinka kai kurių daiktų gabenimui.

Savaime suprantama, legalūs, mokesčius mokantys perkraustymo paslaugų teikėjai būna kiek brangesni už kitus, taip pat brangiau (nors ne visada) atsieina ir už savarankišką persivežiojimą, tačiau mokėdami šiek tiek daugiau būsite kur kas ramesni dėl savo turto saugumo – juo, įprastai, pasirūpinama tikrai gerai. Ypač jei patikite ir daiktų pakavimą, o ne tik pervežimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *