Ką daryti jei užpylė kaimynas

Žmonės, kurie neturi galimybės gyventi nuosavuose namuose dažnai susiduria su įvairiomis problemomis. Vienos problemos kyla dėl pačių gyventojų neatsakingumo, tačiau būna nemažai atvejų, kuomet nesklandumai kyla ir ne dėl jų kaltės. Viena iš tokių problemų – kaimynai gali užlieti butą. Taigi, šį kartą pasidomėsime ką reikėtų daryti jei užpylė kaimynas ir kaip elgtis konkrečioje situacijoje, kur susijusi su nuostoliais, tačiau nėra aišku kieno tai kaltė.

Buto užliejimo situacijų gali būti įvairių. Panagrinėkime konkretų atvejį: išjungus karštą vandenį visam namui, bute pradeda lašėti vanduo, o kai karštas vanduo vėl yra įjungiamas – vanduo nebelaša. Buto savininkai iškviečia santechnikus, norėdami sužinoti vandens lašėjimo priežastį, tačiau specialistai neturi aiškaus atsakymo. Kilus įtarimui, jog viršutinio aukšto kaimynai gali būti įsirengę grindų šildymą nuo gyvatuko, apžiūrima kaimynų vonia ir apaiškėja, jog visi gyvatuko vamzdžiai yra paslėpti, o santechnikai tvirtina, jog priežasties nėra įmanoma nustatyti, kol nėra atidengti vamzdžiai. Kaip ir reikia tikėtis – viršutinio aukšto kaimynai nesutinka atidengti vamzdžių. Taigi, situacija tampa visiškai neaiški: nežinoma ar butas šlampa dėl viršutinio aukšto kaimynų ar dėl ko nors kito kaltės. Tad kaip reiktų elgtis šioje situacijoje? Yra trys galimi šios problemos sprendimo būdai:

  1. Pasisamdyti advokatą bei ekspertą, kurie nustatytų iš kur bėga vanduo. Neradus tinkamo eksperto galima pasisamdyti antstolį, kadangi jis taip pat gali užfiksuoti faktą, kurį, kaip įrodymą, bus galima panaudoti tesime.
  2. Apie esamą padėtį galima pranešti namo administratoriui ( būtent šis asmuo yra atsakingas už normalias sąlygas ).
  3. Pasidaryti remontą ir apsidrausti ( kadangi nutikus draudiminiam įvykiui žala bus atlyginta, o reikiama suma išieškota iš namo administratoriaus ar kaimyno ).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *