Ką reikėtų žinoti apie starterį ir jo remontą?

StarterisXXI amžiuje didžioji dalis šalies gyventojų važinėja nuosavomis transporto priemonėmis. Deja, kad ir kaip norėtųsi, amžino nieko nėra, tad retkarčiais tenka susidurti su įvairiais transporto gedimais. Vienas dažniau pasitaikančių rūpesčių yra starterių remontas. Kad ir kaip besirūpintume savo mašina, anksčiau ar vėliau į paviršių iškyla vienas kitas defektas, atsiranda gedimų. Ypač tai pasakytina apie senesnes transporto priemones, kurios jau yra įveikusios ne vieną tūkstantį kilometrų. Žinoma, kuo daugiau dėmesio bus skiriama savo transportui, tuo didesnė tikimybė, kad jis tarnaus ilgiau ir patikimiau. Vis dėlto kartais gedimų neišvengia net ir itin didelės priežiūros sulaukiančios mašinos. Toptis autoservisas teikia įvairias paslaugas, susijusias su transporto priemonėmis. Todėl visi, kurie nori pašalinti esamus mašinos gedimus ar užtikrinti galimų gedimų atsiradimą, gali kreiptis į šio serviso specialistus, kurie visuomet yra pasirengę padėti. Šįkart trumpai susipažinkime su starteriu ir galimais jo gedimais.

Kas tai?

Pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra starteris ir kuo jis ypatingas bei svarbus automobiliui. Paprastai tariant, starteris yra tokia automobilio dalis, kuri padeda užvesti variklį, kad mūsų mašina imtų dirbti. Sostinėje esantis Toptis autoservisas turi patyrusių specialistų, kurie gerai išmano starterio sudėtį ir geba deramai įvertinti jo būklę.

Starterį sudaro daugybė įvairių elementų, kurie ilgainiui ima ir susidėvi. Todėl specialistai pataria ilgai nedelsti ir profilaktiškai kas kiek laiko užsukti į vieną ar kitą servisą pasitikrinti savo automobilio būklę. Reikalui esant gali būti atliktas starterių remontas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste, kur Jūs važinėjate. Šiais laikais servisų yra daug ir įvairių, tad tiek bendrą diagnostiką, tiek starterio patikrinimą galima atlikti pasirinktame ir / ar Jūsų pamėgtame automobilių servise.

Pasitaikantys gedimai

Kiekvienos markės automobilis turi savų pliusų ir minusų. Priklausomai nuo to, kokiu automobiliu važinėjate Jūs, priklauso ir jo būklė bei galimi defektai ar gedimai. Vienų mašinų starteris yra silpnoji vieta, kitų – priešingai – tarnauja pakankamai ilga ir kokybiškai. Skirtingų markių automobilių starterių remontas pareikalauja ir nevienodų sąnaudų. Tačiau specialistų tikinimu, paprastai starteris susidėvi dėl jo besisukančių dalių. Todėl dažniausiai pasitaikantys starterių gedimai yra šie:

  1. Įtraukiančioji relė. Šiai sugedus reikalingas jos pakeitimas nauja.
  2. Bendiksas. Jam sustreikavus starteris dirba, bet nesisuka variklis.
  3. Susidėvėjęs starterio šepetėlis.
  4. Susidėvėjusios starterio įvorės arba guoliai.
  5. Išdegusios starterio apvijos.

Priklausomai nuo to, koks gedimas pasitaikė Jums, priklauso ir remonto kaina. Kai kuriuose servisuose starteriu remontas pigiau atsieina, jeigu gedimas yra paprastesnis. Kai keičiama daugiau dalių, žinoma, remonto kaina kyla, tačiau dažnu atveju automobilio savininkas gauna ir garantiją visoms pakeistoms dalims arba visam restauruotam starteriui.

Gedimų priežastys

Starterių gedimų priežastis lemia įvairūs veiksniai. Tai priklauso ir nuo automobilio markės, ir nuo transporto priemonės senumo / naujumo, ir, be abejo, nuo to, kaip teisingai eksploatuojamas automobilis. Kartais ir patys naujausi automobiliai greitai patenka į servisą, jeigu jie būna netinkamai ir atsainiai prižiūrimi. Įvairių auto starterių remontas ir jo priežastys yra skirtingos.

Jeigu starteris tyli, gali būti, jog yra įtraukiančiosios relės defektas; starterio įvorių susidėvėjimas; išsikrovęs arba sugedęs akumuliatorius; susidėvėję šepetėliai; nėra kontakto tarp apvijos ir inkaro kolektoriaus.

Jeigu starteris per lėtai suka variklį, greičiausiai masės laidas nesusijungia su varikliu. Taip pat gali būti, jog nėra reikiamos įkrovos arba gali būti blogas laido kontaktas. Atsižvelgiant į gedimą ir jo priežastį parenkamas reikalingas starterių remontas, kurį specialistai rekomenduoja palikti tai išmanantiems meistrams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *