Ką veikti žiemą atostogaujant Palangoje?

Daugeliui Lietuvos vasaros sostinė Palanga asocijuojasi tik su karšta saule, mažai drabužių dėvinčiais žmonėmis ir maudynėmis žydrose bangose. Tačiau nedaugelis težino, kad poilsis Palangoje gali būti pakankamai įdomus ir žiemos metu. Nors šaltuoju sezonu žmonės masiškai netraukia prie jūros, tačiau ir ženkliai atvėsus orams atsiranda poilsiautojų, kurie nori pamatyti šerkšnu pasidengusį Palangos tiltą. Svarbu paminėti, kad ir kambarių nuoma Palangoje žiemos mėnesiais ženkliai sumažėjusi. Galbūt jūroje nusimaudyti nepavyks, tačiau tikrai galėsite pasidžiaugti šviežiu oru bei apytusčiu Palangos tiltu.

Atviros muziejų durys

Nepaisant to, jog lauke spaudžia šaltukas, tačiau didžioji dalis muziejų plačiai atvėrę duris labai laukia lankytojų. Jau įprasta, kad sniegui padengus žemę, retas tautietis keliauja į edukacines vietas. Nenuostabu, jog ir Palangos muziejų darbuotojai skundžiasi sulaukiantys nedidelio turistų kiekio. Visgi, išsilaikyti pavyksta, tad lankymasis muziejuose tik aprimsta šaltuoju sezono metu, o grįžtant pavasariui bei vasarai, muziejų darbuotojai vėl džiaugiais lankytojų gausa. Bet kokiu atveju tiek žiema, tiek vasara yra puikūs metų laikai susipažinti su kultūriniu šalies paveldu, kuris saugomas muziejaus ekspocizijoje.

Kuo žavi žieminė Palanga?

Galime džiaugtis, kad gyvename tokioje geografinėje zonoje, kurioje turime galimybę pajusti visus keturis metų laikus. Pajūryje žiema trunka trumpiau, tačiau pavasaris užsitęsia ir vasara atkeliauja šiek tiek pavėlavusi. Žiemos dienos dažniausiai būna šiltesnės nei likusioje Lietuvoje, tačiau lydimos gausių kritulių ir žvarbaus vėjo. Tačiau visa tai atperka grynas ir šviežias oras, kurio didmiesčiuose nepajusite. Ilsėtis Palangoje Naujųjų metų išvakarėse, palydėti senuosius ir sutikti naujus metus pasirenka didelė dalis tautiečių ir svečių iš kitų šalių. Per didžiąsias metu šventes Palanga vėl atgyja, miestas prisipildo žmonių šurmulio, šypsenų ir šventinės nuotaikos. Taip pat gausiai turistų prisirenka ir kitos šventės metu. Šventės, kuri taip iškilmingai švenčiama tik pajūryje. Tai – stintų šventė. Miestas tampa vėl gyvas, na o ore jau jaučiamas pamažu vis artėjantis pavasaris.

Krentančios snaigės ir tirpstančios jūroje – tai vaizdas, kuris ras kelią ne tik į romantikų širdis. Sniegu užklotas smėlis, tai nuostabus gamtos sukurtas stebuklas, kurį vertą pamatyti kiekvienam. Apsilankykite šiame jaukiame mieste ne tik šiltuoju metų laiku. Atostogaukime ne tik vasarą, bet žiemą, juk kiekvienas metų laikas yra savaip žavus. Smagu su draugais ar šeima pavaikštinėti po miestą, kai iš dangaus krinta snaigės, smagu lipdyti sniego senį ar, prisiminus vaikyste, pažaisti snieko karą. Palanga tam puikiai tinkantis miestas.

 

One comment

  1. Arijus parašė:

    Man prie širdies labiau poilsis druskininkuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *