Kada keisti stogą?

Anksčiau ar vėliau visiems turintiems nuosavus namus tenka atlikti gana svarbų darbą – stogo keitimą. Dažniausiai jis keičiamas dėl to, kad yra sugadintas, praleidžia drėgmę ir šaltį arba jau praradęs estetišką išvaizdą. Bet kokiu atveju stogo keitimui reikia pasiruošti kruopščiai, nes tai svarbi ir turinti būti ilgalaikė investiciją.

Paprastai stogo tarnavimu laikas yra skaičiuojamas apie trisdešimt metų. Tiek laiko jis gali būti nekeistas ir gerai atlikti savo funkcijas. Tačiau nors ir po šito laiko stogas gali atrodyti tvirtas ir nepažeistas, bet jau būna padidėjęs stogo elementų pažeidžiamumas, dėl ko jis pasidaro mažiau atsparus aplinkos poveikiui. Tada jau bet kada gali nutikti nepageidaujami dalykai, kad gali atnešti didesnių nuostolių, todėl patartina stogą keisti kol dar nėra matomų akivaizdžių pažeidimų ir nelaukti kol jis sugrius.

Jei jau nusprendėte, kad Jums reikia naujo stogo, tai dabar laukia dar vienas rimtas darbas – naujo stogo pasirinkimas. Pirmiausia apsispręskite kokios išvaizdos stogo norėsite, kokia bus jo spalva, stogo čerpės. Pasitarkite su pažįstamais ir specialistais. Pažiūrėkite pateikiamus pavyzdžius internete, pavažinėkite po nuosavų namų rajonus pasisemti idėjų. Stogas labai matoma ir svarbi namo bei viso eksterjero dalis.

Kai jau žinote koks stogas jums tinkamiausias, kreipkitės kai galima į daugiau stogdengių įmonių, kad Jums paskaičiuotų medžiagų ir darbų sąmatą. Žinoma, nesikoncentruokite vien ties mažiausia kaina, pasidomėkite ir kokia yra siūlomų produktų ir paslaugų kokybė, nes sutaupyti keli šimtai labai brangiai gali kainuoti ateityje.

Na ir galiausiai nuspręskite kas dengs Jūsų stogą – patys ar samdysite stogdengius. Jei patirties šioje srityje neturite, tai geriau pasikliaukite profesionalais, nes tai gana pavojingas darbas, o be to reikalauja ir nepriekaištingo atlikimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *