Kaip dekoruoti kambarį kūdikiui?

Kiekvieni tėvai, kurie laukia naujagimio, stengiasi įrengti kuo dailesnį vaikų kambarį. O tai dažnai tampa nemažu galvos skausmu: juk reikia išsirinkti tinkamus baldus, kambario spalvą, aksesuarus. Kad ir ką būtumėte sugalvoję ar kokias taisykles nustatę, parsivežus namo naujagimį, kai kas gali labai greitai sugriūti. Tačiau yra keletas taisyklių, kurios tikrai suveiks (bent jau pirmuosius 12 mėnesių!).
Spalva. Nedažykite kambario ryškiomis ir itin drąsiomis spalvomis. Geltona – ryški, linksma saulės spalva, tačiau ji skatina aktyvumą, kuris tampa neramaus kūdikio miego priežastimi. Patartina rinktis „ramias“ spalvas, tokias kaip blyški žalia, mėlyna ar balkšva kaip pagrindines ir pridėti kaip atsvarą ryškių spalvų žaislus, paveikslėlius ir patalynę. Tarp kitko, būtinai įsitikinkite, kad dažai, kuriuos norite įsigyti, nėra toksiški ar kenksmingi. Neatsakingai parinkti dažai gali tapti kai kurių kūdikio ligų priežastimi.
Išdėstymas. Visada galvokite apie praktiškumą – lova turi būti pastatyta taip, kad pro praviras duris nepatektų šviesa ant kūdikio veido: taip Jūs galėsite tyliai kaskart žvilgtelėti, kaip laikosi Jūsų vaikas jo nepažadindami. Be to, jei vaikiška lovelė stovi šalia lango, įsitikinkite, kad pro žaliuzes ar užuolaidas nepatenka pernelyg didelis šviesos kiekis, ypač popiet, kuomet saulė šviečia ryškiausiai. Taip pat pastatykite baldus taip, kad būtų laisvas ir neužstatytas takelis nuo lovelės prie durų – tai nesukelsJums nepatogumų naktį, kai ateisite pas kūdikį arba jei vaikas paaugęs prabus, galės saugiai nueiti prie durų.
Daiktų sutalpinimas. Tikrai būsite apkrauti vaikiškais drabužėliais ir žaislais – juk ne tik Jūs laukiate kūdikėlio! Neturėtumėte bandyti visko sugrūsti vaiko kambaryje – tai ne tik neatrodys estetiškai, tačiau gali kilti pavojus vaikui: jei lentynos bus perpildytos žaislais, yra tikimybė, jog kas nors gali užkristi ant vaiko ir jį sužeisti. Geriausia investuoti į aukštos kokybės apsaugines dėžes, kuriose galėsite laikyti tai, kas netelpa. Be to, tuomet galėsite dažnai keisti kambario įvaizdį vis kitais žaislais, aksesuarais.
Dekoravimas. Patartina daugiausia pinigų investuoti į tuos dalykus, kurie reikalingi sėkmingam vaiko vystymuisi, pavyzdžiui, lova, stalas, kėdės. Taip pat parinkite tinkamas lango dekoravimo priemones, pavyzdžiui, žaliuzes ar roletus, kad galėtumėte reguliuoti patenkančios šviesos kiekį ir kambario temperatūrą. Viską patartina rinktis paprastų, ne pačių ryškiausių spalvų. Mažesnį kiekį pinigų galite išleisti tokiems daiktams kaip kilimas, lempos ar paveikslėliai.
Baldai Jums. Žinoma, bus naktų, kai mažas vaikas negalės užmigti vienas, tad tėvai dažnai vaiką nusineša į savo kambarį. Bet nepamirškite, kad labai greitai tai gali tapti ne pačiu geriausiu įpročiu, todėl turėtumėte stengtis pasirūpinti vaiku jo kambaryje. Pasistenkite kūdikio kambaryje pastatyti patogią kėdę ar nedidukę lovą, kad galėtumėte bemieges naktis praleisti patogiau. Taip pat būtinas dalykas yra pledas, kuris sėkmingai padės sušilti ir tarnaus ne prasčiau nei antklodė.
Vaiko kambario ruošimas – linksmas ir malonus darbas, tačiau išlikite praktiški net šiuo klausimu: neišleiskite didelės sumos pinigų daiktams, kurie nėra to verti arba tiesiog yra nereikalingi.

One comment

  1. Vaiva parašė:

    mes įrenginėjam vaiko kambarį pirma aukšte, domintų kur geriausia įsigyti? Domina apsauginės žaliuzės vilnius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *