Kaip numesti svorio

Vidutinio amžiaus moterys pripažįsta: paauglystėje pernelyg rūpinomės savo svoriu

Kaip numesti svorio

Kaip numesti svorio

Klausimas, kaip numesti svorio, šiais laikais aktualus ir jauniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Visų tyrimų agentūrų atliekamos analizės visuomet rodo tas pačias išvadas: visuomet labiausiai numesti svorį nori moterys, o ne vyrai, be to, lieknėjimo manija populiaresnė jauname amžiuje. Manoma, kad jaunos merginos labiau linkę į kraštutinumus dėl to, jog daugybės dalykų nespręsdamos savarankiškai, yra labiau patiklios ir pasiduodančios visuotinių medijų skleidžiamai įtakai. Įdomu tai, jog svorio klausimai aktualiausi jaunajai kartai buvo ir prieš kelias dešimtis metų. Apie savo patirtį bei paauglystėje įkyriai kamavusį klausimą, kaip numesti svorio, pasakoja trys šio straipsnio herojės.

Lieknėjau, nes tokia buvo mada

Dabar du vaikus auginanti keturiasdešimtmetė Danutė prisimena, jog drauge su klasiokėmis buvo užsikrėtusi lieknėjimo manija. Anot jos, bandymai numesti nepageidaujamo svorio prasidėjo labai anksti – sulaukus vos trylikos metų.

„Net nežinau, kas man į galvą buvo šovę. Vat atrodė – reikia ir viskas! Su klasiokėmis, būdavo, net tokius sąsiuvinius turėdavome, į kuriuos kruopščiai konspektuodavome visokias bobučių pasakas, kaip numesti svorio. Žinote, nebuvo tais laikais tų visų internetų, tai ir metodai buvo kiek kitokie. Dabar kai prisimenu – atrodo – kaip tokia kvailiukė galėjau būti! Juk svorį mes, mergos, metėme tikrai sveikatai kenksmingais būdais! Topinis pavyzdys galėtų būti, kaip numesti svorio nuo slaunu. Mes iš kažkur išgirdome, o paskui įtikėjome tuo, kad norint sumažinti užpakalio apimtį, reikia kojas pelenais trintis. Visos kaip vištos brūžindavome iš visų jėgų, kartais iki kraujų net. Mano draugė, Valė, kartą atėjo į pamokas kažkaip gerai nenusivaliusi tų pelenų, ir pilkos dulkės išteršė visą uniformos sijoną. Mokytoja pamatė, tai kad išrašė velnių! Ji aišku nežinojo, kaip suliekneti mes bandėme, pagalvojo, kad šiaip nevalyvos vaikščiojame…“ – senus laikus prisimena dabar pati pradinių klasių mokytoja dirbanti Danutė.

Įsimylėjau ir suplonėjau kaip dviratis

Neseniai keturiasdešimt penktąjį gimtadienį atšventusi finansininkė Daiva pamena, kad jaunystėje buvo labai romantiška būtybė. Vien dėl staiga užsiliepsnojusios meilės, klausimas kaip numesti svorio tapo vienu iš būdų patraukti jaunuolio dėmesį.

„Jis buvo balerūnas – aš, paprasta neturtingų tėvų mergiotė. Jis – scenos pažiba, aš – neįdomi net trimis metais jaunesnė apkūnoka paauglė. Gal ne paauglė, gal jau visa pana. Kiek man tuomet galėjo būti… Gal apie penkiolika metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *