Kaip planuoti laiką, kad netrūktų pinigų?

Finansų ir laiko planavimas yra bene aktualiausia tiek šių dienų, tiek senųjų laikų problema. Sakyčiau, net svarbesnis yra finansų planavimas, nes jų amžinai trūksta ir, manoma, kad jų trūkumas yra ekonomikos, kaip mokslo, atsiradimo pagrindas. Viena pirmesnių finansų planavimo literatūrų buvo būtent babilono molinės lentelės, kurios buvo išverstos. Tuometinės taisykės ir gyvenimo dėsniai per daug nesiskyrė nuo šių.

paskolos ir kreditai internetuBuvo rekomenduojama atsidėti 10 procentų pajamų juodai dienai, esant skoloms dar 20 procentų skoloms atiduoti. Buvo protingų žmonių, kurie suprasdavo pinigus ir patardavo kitiems. Tuometinis Babilonas buvo tiesiog kelių sankirtoje atsiradęs miestas, šalia kurio kažkas pastebėjo, jog smėlingas plotas buvo itin derlingas. Išmintingas karalius pasinaudojo likimo mesta galimybe ir smėlį pavertė dirbama žeme.

Taip miestas iš nieko tapo pasaulio prekybos centru. Kiti patarimai labai priminė šių dienų žmonių patarimus, apie pinigų laiknumą, kad juos reikia itin saugoti ir taupyti, nes pajamos yra daug sunkiau padidinamos, negu išlaidos sumažinamos. Todėl dažnas pasiūlymas būdavo susirašyti, ką perki, ir kiekvienam produktui paieškoti pigesnės alternatyvos. Rekomenduojama buvo įdarbinti pinigus, kad patys pinigai uždirbtų pinigus.

Keisčiausia tai, kad tuometiniai žmonės vadovaudamiesi keliomis paprastomis taisyklėmis sėkmingai išgyveno ir net sugebėdavo susitaupyti. Tuo tarpu, praėjus keturiems tūkstančiams metų nūdienos žmonėms neikia tokių dalykų, kaip greitosios paskolos ir lizingas. Žinoma, dažnai tai tikrai geras sprendimas, tačiau jo visada galima išvengti taupant pinigus ir skaičiuojant

Pinigai ir laikas yra du itin glaudžiai susije dalykai. Kai kurie turtingiausi pasaulio žmonės netgi pasakytu, kad tai vienas ir tas pats. Todėl labai svarbu, savo laiką vertsti į pinigus. Tai galime kiekvienas iš mūsų, juk dienos pabaigoje nėra nieko geriau, kaip žinojimas, kad ji praėjo ne veltui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *