Kaip sėkmingai investuoti?

investavimasInvestavimas – tai būdas užsidirbti, tinkamai pasirinkus, kam skirti turimus pinigus. Turbūt nė nereikia sakyti, kad daugumai tai atrodo rizikinga. Investicijų specialistas Jonas pažymi, kad situacija Lietuvoje pamažu keičiasi: vis daugiau žmonių nusprendžia investuoti turimus pinigus, taip tikėdamiesi užsidirbti daugiau. Kur investuoti, kaip sėkmingai uždirbti ir neprarasti turimų pinigų? Rodos, vienareikšmių atsakymų į šiuos klausimus nėra. „Antraip visi drįsę rizikuoti būtų labai turtingi“, – juokauja Jonas. Ir, vis dėlto, orientuodamasis į jaunus žmogus, Jonas pataria išmėginti investavimą. Šiais laikais tai galima padaryti net kalbant apie paskolas. Paskolų klubas – tai viena vietų, kur tai tampa įmanoma.

Ne vien turtingųjų privilegija

Jonas pradeda nuo to, kad pinigų investavimo būdai – itin plati tema, apie kurią galima kalbėti labai daug: „Rodos, visi žinome, kad egzistuoja toks dalykas kaip investavimas i nafta ar investavimas i auksa. Tiesa, jauni žmonės ar tiesiog nepatyrę investuotojai įsivaizduoja, kad tai vien turtingųjų privilegija. Aš pasakyčiau, kad tai mažai susiję su turtais, t.y. turimomis didelėmis pinigų sumomis, su kuriomis, atrodo, būtina kažką daryti. Žinoma, daugiausiai investuoja turtingi žmonės, tačiau, mano manymu, apie tai galėtų pasvarstyti kiekvienas verslus, nebijantis rizikos žmogus. Kodėl? Bet koks, na, tarkime, investavimas i fondus gali būti tikrai pelningas. Tik tam, kad investicija atsipirktų reikia nemažai domėtis. Šioje vietoje daugumai ir nusvyra rankos – nuo ko pradėti, jei nieko nežinai apie „investavimo meną“?“.

Žingeidumas, atkaklumas ir drąsa

Jonas pradėjo investuoti savo pinigus dar visai jaunas: „Nepatikėsite, bet investavimas i akcijas mane sudomino vos sulaukusį dvidešimties. Turėjau kelis tūkstančius litų ir pradėjau spręsti, ką su jais daryti. Galėjau nusipirkti neblogą automobilį, pakeliauti, tačiau nusprendžiau investuoti. Turėjau kelis pasirinkimas. Vienas jų buvo investavimas i versla. Žinoma, čia turiu omenyje savo verslą. Tačiau neturėjau žalio supratimo – kokiu verslu galiu pradėti užsiimti? Tuomet ir supratau, kad mano sritis gali būti ne nuosavo verslo atidarymas, o investicijos į jau egzistuojančius. Vėliau mane sudomino ir investicijos į paskolas. Nors tai palyginus naujas dalykas, visame pasaulyje egzistuoja daugybė tokių organizacijų. Jos padeda žmonėms siekti savo tikslų, kai kas nors į jų idėją investuoja lėšas. Jei pasiseka, laimi visi. Jei nepasiseka… Na, ką darysi. Visuomet galima pradėti iš naujo.“. Jonas šypsosi, sakydamas, kad nuo nesėkmingos investicijos nėra apsaugotas nei vienas. Labai svarbu pasidomėti investicijos būdais ir pradžioje pasirinkti mažiausiai rizikingą arba investuoti nedidelę sumą. „Apetitas kyla bevalgant – štai ką jums pasakysiu. Mano paties atspirties taškas buvo investavimas internetu. Daug domėjausi apie tai, perskaičiau turbūt visą įmanomą informaciją apie tai, kaip investuoti sėkmingai. Ir tai man padėjo! Dėl to visus labai raginu domėtis. Tai svarbiausia. Nepatariu investuoti aklai ar vadovaujantis vien, tarkime, draugų patarimais. Pasistenkite sužinoti apie investavimo sritį viską, ką tik įmanoma. Kaip ir minėta, internetas tam puiki vieta. Na, negalima atmesti ir tikimybės, kad turite sėkmingai investuojančių ir iš to uždirbančių draugų. Klauskite jų patarimo. Turbūt viena svarbiausių sėkmingo investuotojo savybių – žingeidumas. Na, po to sektų atkaklumas ir, žinoma, drąsa. Investavimas neabejotinai reikalauja drąsos ir šiek tiek pradinių lėšų, tad atkakliai domėdamiesi būdais, nebijodami šiek tiek prarasti, galite išlošti labai daug. Save laikyčiau investuotoju „iš prigimties“: galbūt man nesisektų versle, bet turiu neblogą intuiciją, kur galiu sėkmingai investuoti. Turbūt intuicija – dar vienas svarbus veiksnys, kurį našiai veiklai turėtų išsiugdyti kiekvienas norintis sėkmingai investuoti savo pinigus.“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *