Kaip sėkmingai susirasti darbą?

Nors internete ir žiniasklaidoje gausu patarimų, kaip ir kur ieškoti darbo, tačiau ne visi jie konstruktyvūs ir tinkami būtent Lietuvos darbo rinkai. Taigi ką daryti, kad darbo paieškos netruktų mėnesių mėnesiais ir neapkartintų gyvenimo? Pirmiausia aplankykite kuo daugiau darbo paieškos svetainių, pavyzdžiui www.cvcv.lt, o vėliau remkitės toliau straipsnyje pateiktais patarimais.

Lietuvoje įdarbinimo situacija po truputį gerėja, tačiau apie tikrąsias prognozes, ypač atėjus sezoninių darbų laikotarpiui, numatyti sunku. Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų gegužės 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 213,4 tūkst. bedarbių ir jie sudarė 11,5 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Gera darbo paieškos pradžia – geras gyvenimo aprašymas

Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte žengti – tai pasirašyti gerą CV. Įsivaizduokite savo svajonių darbą ir gyvenimo aprašymą pildykite tarsi bandydami kandidatuoti į išsvajotąją poziciją. Savame CV pabrėžkite, ką geriausiai sugebate. Akcentuokite sukauptą darbo patirtį, o jei jos neturite – išsamiai aprašykite savo veiklą: kokiuose seminaruose, mokymuose dalyvavote, kur atlikote praktiką, o galbūt studijuojate ar studijavote užsienyje. Kitaip tariant, svarbu viskas, ką svarbaus iki šios akimirkos esate nuveikęs.

Internete tiesiog knibždėte knibžda pavyzdžių, kaip parengi gyvenimo aprašymą. Tačiau pernelyg vadovautis šablonais nepatariame. Geriau susikurkite unikalų ir patrauklų CV, subtiliai pažaiskite su spalvomis, šriftu – išskirkite tuos dalykus, į kuriuos darbdavys dėmesį turėtų atkreipti pirmiausia. Remiantis kompanijos „The Ladders“ atliktu tyrimu, vieno kandidato gyvenimo aprašymą darbdavys skaito tik apie 6 sekundes. Daugiausia dėmesio sutelkite į darbo patirties ir asmeninių įgūdžių aprašymą. Antra, gyvenimo aprašyme privalo būti su dalykiška ir kokybiška Jūsų nuotrauka.

Motyvacinio laiško rengimo subtilybės

Kartais darbdaviai paprašo atsiųsti ne tik CV, bet ir motyvacinį laišką. Motyvacinis laiškas skirtas tam, kad galėtumėte išsamiau apibūdinti savo išsilavinimą, darbo patirtį bei kompetencijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *