Kaip tinkamai įvertinti antikvarinių baldų vertę?

Nustatyti senovinių baldų ar kolekcinių daiktų vertę – tai kur kas daugiau nei tiesiog atrasti tinkamiausią kainą ar apžvelgti aukcionų rezultatus. Tiesą sakant, tai tik pati vertinimo pradžia. Yra keletas veiksnių, kuriuos turite apsvarstyti, kai sprendžiate, kiek yra verti senoviniai baldai.

  • Nepamirškite etiketės. Nesvarbu, patinka mums tai ar ne, vienetinis daiktas visada yra brangesnis negu identiškas masinės gamybos produktas be dizainerio parašo. Rinkdamiesi baldus, būtinai naudokite padidinamąjį stiklą ar lupą ir įsitikinkite, jog daiktas tikrai turi kūrėjo ženklą, kuris prideda papildomos vertės.
  • Apsvarstykite būklę. Vienas iš svarbiausių veiksnių, kuriuos turite padaryti vertindamas antikvarą – įvertinti jo būklę. Apsvarstykite visus trūkumus: skiedras, įtrūkimus, susidėvėjimą, įplyšimus, dėmes, trūkstamas detales.
  • Dažnas ar retas? Dažnai nutinka, jog labai seni baldai, turintys būklės trūkumų, kainuoja labai nemažus pinigus, nes yra reti. Tuo tarpu jeigu turite kažkokį baldą, kuris yra senas, bet dažniau pasitaikantis, tuomet tikėtina, kad jis neturės didesnės, nei tiesiog dekoratyvinės, vertės.
  • Senas ne visada reiškia vertingą. Daug elementų vertės priklauso nuo pirkėjo poreikių. Yra daug daiktų, kuriems jau daugiau nei 100 metų, tačiau jie nėra itin geidžiami. Pavyzdžiui, 1900-ųjų gimtadienio atvirukai. Daugybė išlikusių šių atvirukų tapo labai dažni šiomis dienomis, todėl prarado savo vertę. Tuo tarpu jei yra specifinis atvirukas, pavyzdžiui, kalėdinis su Seneliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *