Kalėdų eglutės dekoracijos prieš 50 metų

Jau nuo mažų dienų prisimename, kad gražiausios šventės namuose prasideda tada, kai namuose pakvimpa tikra, iš miško atkeliavusia eglute. Šiais laikais šventės atrodo daug paprastesnės, o ir dekoracijų kiekis atrodo minimalesnis. 

Tačiau kaip Kalėdos atrodė prieš 50 metų, ir kokios dekoracijos vyravo tuo metu?

Stikliniai žaisliukai

Iš stiklo pagaminti žaisliukai visuomet suteikė prabangų ir išskirtinį įvaizdį. Daugeliui iš mūsų tokie papuošimai primena vaikystę, kuomet eglutę puošdavo tik stikliniais žaisliukais.

Stiklinių žaisliukų kainos šiais laikais dažniausiai būna aukštesnės, lyginant su kitokių medžiagų aksesuarais, tačiau kalėdinės eglutės dekoracijos dažnai parduodamos ne po vieną, o rinkiniais. 

Seniau iš stiklo pagaminti žaisliukai dominavo ir buvo populiariausi, lyginant su kitomis dekoracijomis. Žaisliukų kiekis ant eglutės buvo nedidelis, tačiau kiekvienas iš jų buvo išskirtinis, dažniausiai rankų darbo ir unikalus. 

Namų gamybos žaisliukai

Atsižvelgiant į tai, jog prieš 50 metų gamyba ir prekyba dar nebuvo taip sparčiai išsivysčiusi, švenčių metu eglutę tekdavo puošti ir savo gamybos žaisliukais. Dekoracijos buvo ir valgomos, ir pagamintos iš popieriaus.

Popieriniai ar iš folijos pagaminti kaspinėliai buvo vieni populiariausių kalėdų eglutės žaisliukų. Pasigaminti tokius kaspinėlius nebuvo brangu ir labai sudėtinga. Kadangi ir medžiagų, iš kurių galima pasigaminti kažką gražaus nebuvo labai didelis pasirinkimas, tokie kaspinėliai buvo puiki ir labai išradinga išeitis.

Taip pat, dažnai Kalėdoms kepami imbieriniai sausainiai buvo puikus būdas papuošti eglutę. Saldumynų kepima suburia visą šeimą bendram darbui ir suvienija visus kartu vienam bendram tikslui. 

Blizgučiai ir girliandos

Plastikinių karoliukų girliandos ir įvairūs blizgučiai seniau buvo neatsiejamos žaliaskarės dekoracijos. Sidabriniai, raudoni ar geltoni – įvairių spalvų, tačiau tikrai nenusileidžiantys šių laikų dekoracijoms. 

Būtent tie blizgučiai, vadinami lietučiu, ir suteikdavo eglutei išskirtinį grožį. Įžengus į namus, namiškius pasitikdavo ji – lyg karalienė išpuošta blizganti eglutė. Jai nereikėdavo brangių ir prabangių apdarų, kad nustebintų savo dailumu, tiesiog užtekdavo girliandų ir blizgučių. 

Svarbiausias akcentas – šeima

Tačiau kad ir kaip skirtųsi eglutės puošmenos seniau ir dabar, tradicijos išlieka panašios. Visais laikotarpiais svarbiausias Šv. Kalėdų akcentas ir tikslas buvo kartu susėsti su šeima prie bendro stalo ir tiesiog džiaugtis šventėmis. 

Gražiausius šiuolaikinius kalėdų eglutės žaisliukus išsirinksite https://bijunai-prienamo.lt svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *