Karštą vasarą gelbsti pramogos ant vandens

Vasaros karštis

Karštis

Užpuolus karščiams ieškoma veiklos, kuri leistų atsipūsti, pailsėti ir neperkaisti. Vieniems atrodo, kad geriausia niekur nekelti kojos iš namų, tačiau gryno oro trūkumas gali lemti galvos skausmą. Iš tiesų per karščius geriausia bėgti iš miesto šurmulio, prekybos centrų, o pasirinkti buvimą prie vandens, vandens telkiniuose ar tiesiog rinktis pramogas ant vandens, tarp kurių laivo nuoma, baidarės ar paprasčiausios maudynės ežere.

Pasirinkus laivo nuomą Vilniuje galima bent trumpam pasiplaukioti gražiausiomis Neries upės vietomis, pasimėgauti vandens teikiama vėsa, gaiva ir visai nekelti kojos iš sostinės. Toks variantas labiausiai tinka užimtiems žmonėms ar įmonėms, norinčioms padėti atsipalaiduoti savo darbuotojams, susitikti su klientais vėsesnėje aplinkoje. Žinoma, laivo nuoma Vilniuje neprilygsta pasiplaukiojimui jūroje, tačiau tai kur kas lengviau įgyvendinama pramoga, nereikalaujanti tiek daug laiko ir investicijų.

Kitas būdas pailsėti nuo karščių – baidarių nuoma. Tačiau renkantis baidarių maršrutą reikėtų išsirinkti tokį, kuris veda daugiau miškais nei laukais, kadangi miškingose vietovėse yra daugiau pavėsio, o irkluoti kai į akis spigina saulė tikrai nebus lengva. Be viso to, tai ir rizikinga sveikatai.

Baidarių nuoma tokiu oru idealiausiai yra Dzūkijoje arba Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Šios dvi vietovės garsėja ne tik puikiomis, plaukimui baidarėmis tinkamomis upėmis, bet ir įspūdingais miškais, kraštovaizdžiu. Aukštaitijoje kiek daugiau ežerų, tad gali tekti išplaukti ir į saulėtas vietovės, tačiau plaukiant ežerų pakraščiais galėsite išvengti pavojingų saulės spindulių pasislėpdami po medžiais, kurias apaugę beveik visi ežerai – šiuo atveju tai labai didelis privalumas.

Pasirinkdami tiesiog maudynes ežere galbūt nepraleisite taip puikiai laiko, kaip su laivo nuoma ar baidarėmis, tačiau taip pat puikiai nuplausite karštį nuo savęs, pailsėsite nuo kasdienių darbų. Verta išskirti tai, kad visos pramogos ant vandens ne tik gaivina, bet ir padeda deginti kalorijas, suteikia galimybė sustiprinti imuninę sistemą ir tuo pat metu atpalaiduoja protą nuo sunkios protinės veiklos, kadangi beveik visoms vandens pramogoms nereikia pernelyg didelio galvojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *