Kas lemia langų kainą ir pagal kokius kriterijus juos rinktis?

Jei statote ar remontuojate savo namus, tikrai neišsiversite be langų. Būtent be jų neįsivaizduojamas joks statinys, jie suteikia namui jaukumo, grožio. Tačiau renkantis langus, didžiajai žmonių daliai vienas svarbiausių kriterijų yra kaina, ta svarbu pasidomėti nuo ko ji priklauso ir į kokius kriterijus svarbu atkreipti dėmesį?

Langų kaina priklauso nuo kelių svarbių veiksnių, tad juos šį kartą ir aptarsime. Vienas svarbiausių veiksnių, turinčių bene didžiausią įtaką langų kainai yra medžiaga, iš kurios yra pagaminti langai. Mūsų šalyje populiariausi plastikiniai, mediniai bei aliuminio langai. Kalbant apie medžiagą, svarbu paminėti, jog būtent plastikas yra pigiausia žaliava, tad būtent iš jo pagaminti langai kainuoja mažiau nei mediniai ar aliuminio langai. Žinoma, kiekviena žaliava turi savo trūkumus bei privalumus, tačiau šį kartą apie tai nekalbėsime.

Dar vienas faktorius, kuris lemia galutinę langų kainą tai – kamerų skaičius. Kuo daugiau kamerų turės langas, tuo didesnė jo kaina.

Tačiau ne vien tik žaliava, iš kurios pagamintas langas i kamerų skaičius įtakoje produkto kainą. Negalima nepaminėti ir stiklo paketų – nuo jų taip pat priklauso langų kainos. Renkantis langus, būtina prisiminti, jog tonuoti, saulės kontrolės paketai yra kur kas brangesni už standartinius stiklo paketus. Dar vienas dalykas, turintis nedidelės įtakos produkto kainai – tai spalva. Taigi apibendrinant galima teigti, jog žaliava, iš kurios pagaminti langai, kamerų skaičius, stiklo paketų kokybė bei lango rėmų spalva yra veiksniai, nulemiantys langų kainą, o susiruošus juos pirkti, dėmesį reikėtų atkreipti ir į tokius kriterijus: mechaninis stipris, mechaninis patvarumas, šilumos pralaidumas, garso izoliavimas, atsparumas vėjo skverbčiai, vandens pralaidumas. Tik tinkamai įvertinus visas šias savybes, galima rasti geriausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *