Klaidos įrengiant pirtį

kaip isirengti pirtiTvarkant sodybą dažnam iš mūsų kyla klausimas, kaip isirengti pirti. Tada galvojame, svarstome, kaip galėtų atrodyti pirtis kuo gražiau. Aišku, internete randame visokius patarimus ir naudingus straipsnius apie tai, kaip irengti pirties ventiliacija, tačiau ar dažnai mes pasidomime, ko nereikia daryti, įrenginėjant pirtis? Juk iš tiesų tų klaidų, kurių įmanoma pridaryti, yra begalės. Reikia labai stengtis, kad jų išvengtume. Tad šį kartą mes jums papasakosime ne, kaip isirengti pirti, o kokių klaidų nedaryti ir nekartoti.

Prasta ventiliacija

Esminis klausimas, įrenginėjant pirtis, daug kam yra kaip irengti pirties ventiliacija. Iš tiesų čia visada riekėtų dirbti kartu su profesionalais, nes darant viską patiems, su niekuo nepasitarus, galima pridaryti daug grubių klaidų. Labai svarbu, kad ventiliacija apskritai būtų. Kaistantis oras gali būti pavojingas, priklausomai nuo kaitinimo pobūdžio, galima išdeginti visą deguonį, o tai juk būtinas elementas kiekvienam žmogui, esančiam pirtyje. Ypač tai svarbu galvojant, kaip isirengti garine pirti. Mat esant drėgmei, reikia ją būtinai ir sumažinti patalpoje. Tačiau pernelyg didelė ventiliacija nėra gerai. Jeigu per daug ventiliuojama, tuomet kyla pavojus labai greitai išleisti visą šilumą. O jos juk būtinai reikia, mat jūs norite pirtyje kaisti, o ne šalti, ar ne.

Per arti šilumos šaltinis

Dar vienas klaustukas, svarstant kaip isirengti pirti, yra šilumos šaltinio pozicija, atžvilgiu lankytojų. Gal dėsite specialią krosnelę, o gal norėsite išbandyti kažką kito, tarkime, gal tai bus kaistantys akmenys ar dar koks nors šilumos šaltinis. Tačiau nereikėtų jo padėti taip arti lentynų, ant kurių sėdės žmonės, kad jie neapsidegintų. Pagalvokite, kada kas ir kokiais atvejais eis pas jus į pirtį. Galbūt žmonės į pirtį eis per šventes, apsvaigę nuo alaus ar tiesiog šiaip labai įsilinksminę. Tai reiškia, kad nebus labai gerai, jeigu reikės itin atsargiai elgtis pirtyje. Reikia sudaryti normalias saugumo sąlygas ir nedėti karščio šaltinio tokioje vietoje, kur žmonės lengvai apsidegintų.

Per aukštos lentynos

Mąstant, kaip teisingai isirengti pirti, reikėtų nedaryti per aukštų lentynų. Kartais žmonės galvoja, kad tai bus labai gera pramoga, įrengti itin aukštas lentynas. Maždaug, kad žmonės ten galės atsisėsti ir tiesiog kepti, nes kaip žinia aukštyn kyla šiluma. Bet iš tikro jums reikėtų gerai pagalvoti, kas gi bus tie narsuoliai, kurie sės ant aukščiausiai esančių suolų. Juk jeigu temperatūra yra pakankama ir žemesnėse lentynose, tai kam save kankinti kažkokia siaubingai karšta pirtimi? O gal atsiras tokių žmonių, kurie norės taip pasirodyti prieš kitus, jog jie neva nieko nebijo, ir atsisės ant aukščiausios pozicijos. Tada jiems pasidarys  bloga, sukils spaudimas, išmuš kraujas iš nosies ir vakarėlis nebus visiems toks jau linksmas.

Bloga mediena

Taip pat metas apsvarstyti ir kaip irengti pirties vidu, kokias dailylentes kalti. Sakoma, kad skūpus moka du kartus, ir tokia taisyklė arba patarlė išliks aktuali visais laikais. Visi, kas daro taupydami ten, kur geriau netaupyti, paskui susimoka dvigubai. Kai įrenginėjate pirtį, negalvokite, kad pataupysite ant medienos ir sudėsite kokią nors itin prastą, seną, panaudotą medieną. Ypač, jeigu ji dar ir su senais vinimis, kuriuos tikitės gražiai ištraukti. O jeigu kokia nors vinis liks? Ar įsivaizduojate kaip tai bus pavojinga? Visuomet galvokite apie tai, kaip turėtų atrodyti jūsų pirtis, kurioje būtų gera ir jums, ir jūsų svečiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *