Knygos

Kaip susikurti vertingą namų biblioteką?

knygos

Visuotinai žinoma, jog knygos puošia žmogaus sielą, tačiau ar visos? Kiekvienas namuose turi bent po mažą asmeninę bibliotekėlę. Vienos knygos paveldėtos, kitos pirktos, trečios dovanotos. Atsiranda net ir tokių knygų, kurių atkeliavimo istorija nežinoma. Turbūt kiekvienas pastebėjo, jog kai kurios iš šių knygų paliko neišdildomą įspūdį, o kai kurios tik užima vietą lentynose. Kaip susikurti gerą namų biblioteką? Kokias knygas rinktis? Kaip pradėti didžiuotis savo knygų kolekcija?

Žinokite savo pomėgius

Sakoma, jog iš knygų namuose galima spręsti apie jų šeimininkus. Tai tiesa, nes geriausios bibliotekos renkamos pagal tam tikrus asmeninius interesus. Atsiribokite nuo artimųjų ar pažįstamų skaitomų knygų. Pagalvokite, ką mėgstate Jūs, kas Jus domina? Ar Jūsų asmenybę atskleistų Astrida Lindgren knygos? O gal Tess Gerritsen knygos užburia Jus ir negali paleisti iki vėlumos? Niekuomet nesijausite laimingi ir nepadarysite įspūdžio, jeigu Jūsų lentynos bus perkrautos populiariausių ir skaitomiausių, bet Jums neįdomių knygų. Atminkite, jog didžiausias privalumas, kuomet šeimininkas gali papasakoti apie kiekvieną savo knygą. Net, jeigu tai ne Dostojevskis, o knyga Saulelydis, sužavėsite savo svečius, galėdami įdomiai pateikti, kuo Jus žavi šios knygos.

Knygų naujienos

Kiekvienos namų bibliotekos brandžioji dalis yra klasika. Tai knygos, kurios pripažįstamos visame pasaulyje ir nepraranda populiarumo jau kelis šimtus metų. Manoma, jog kiekvienas išsilavinęs žmogus, turi būti perskaitęs, kuo daugiau klasikinių kūrinių, kurie formuoja pasaulėžiūrą ir intelektą. Visgi, nebūtina fanatiškai kaupti tik klasikinius kūrinius. Sekite naujienas ir domėkitės šiuolaikinėmis knygomis, nes tai istorijos, kurias geriausiai supranta šiuo metu gyvenantis žmogus.

Jeigu mėgstate postmodernistinę pasaulėjautą ir literatūrą, kurioje ne viskas pasakyta ir daug nutylėta, Jums gali patikti Haruki Murakami knygos. Tai vakarietiškos pasaulėžiūros japonų rašytojas, kurio knygose gausu apmąstymų šiuolaikinių subkultūrų ir globalizacijos temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *