Kodėl indukcinės virykles yra geresnis sprendimas

Renkantis buitinės technikos įrenginius galutiniam apsispręndimui įtakos turi daug aplinkinių veiksnių ir ne visuomet užtenka atsižvelgti tik į jas gaminančių kompanijų prekinius ženklus. Kalbant apie virykles tampa svarbus ne tik funckionalumas, bet ir saugumo faktorius – tai vienas iš didžiausių pranašumų, kuriuos palyginus su dujinėmis ir elektrinėmis, turi indukcinės viryklės.

Elektromagnetinius laukus turinčios naujoskartos virykles dėl pastarojo mechanizmo yra itin saugios, kadangi kaitina tik įsimagnetinačiu dugnu esančius indus – šiuo atveju ir nustačius maksimalią temperatūrą vartotojas niekada nenusidegins, net jei laikytų rankas ant lauko. Jokių traumų ir saugi alternatyva, jei namuose sukasi vaikai. Tokiu principu visa energija keliauja tik į metalinių indų dugną juos įkaitindama, tačiau karštis nepsklinda niekur kitur. Taip gaminant nereikės jaudintis, jog virtuvės aplinkoje staiga pasidarė pernelyg karšta, kadangi visas procesas vyks itin saugiai. Skaičiai byloja už savė – gaminant su dujinėmis tik 40% dujų energijos iš tiesų yra panaudojama virimui, kai tuo tarpu indukcinės virykles užtikrina net 84% energijos pritaikymo. Be abejo, reikia paminėti, jogpastarosios viryklės reikalauja ne bet kokių, tačiau su indukcinės ritės ženklu pažymėtų indų, kurie gali būti pritaikyti naudojant ir elektrines ar dujines virykles. Reikia paminėti, jog labai dažnai dujinės viryklės dėl dujų nutekėjimo laikomos ir gana pavojinga alternatyva, nesvarbu, jog gaminant tokia rizika maža, tačiau ji yra.

Kitas nenuginčijamas pranašumas – spartumas. Kaip ir dujinės, taip ir indukcinės užkaista itin greitai, tačiau su dar didesniu tikslumu, priklausomai kokia temperatūra ir kokiais nustatytais parametrais norima gaminti. O tikslumas šiuo atveju labai svarbus profesionaliems kulinarams, kurių gaminamam maistui turės įtakos temperatūrų skirtumai. Be to, reikia nepamiršti ir po dujinių viryklių gaminimo seanso paliktos netvarkos – indukcinės viryklės labai dažnai yra patogesnės vien dėl lengvesnio jų išvalymo.

Kaip ir bet kuri kita technologija, indukcinės viryklės turi ir nežymių minusų. Tai jau minėta universalumo stoka, kadangi reikia įsigyti specialius indus bei, be abejo, aukšta kaina.Tačiau neretai už kokybę ir saugų naudojimą verta sumokėti daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *