Kokie kiemo vartai yra geriausi?

kiemo vartaiKiekvienam besistatančiam ar jau pasistačiusiam namą, arba planuojančiam renovuoti kiemą, reikalingi kiemo vartai. Jeigu dar tik ruošiatės statyti namą, galite užsakyti projektą, kuriame būtų numatyti ir tinkami kiemo vartai, tačiau ir tokiu atveju reikėtų išmanyti, kokie galimi kiemo vartų variantai ir kaip išsirinkti tinkamiausius vartus, kad jie tarnautų ilgai, būtų funkcionalūs, patogūs, bet nekainuotų pernelyg brangiai.

Iš kokios medžiagos pagamintus vartus rinktis?

Renkantis kiemo vartus, pirmiausia reikėtų apsvarstyti, iš kokios medžiagos pagamintus vartus įsivaizduojate savo kieme. Nuo senų laikų Lietuvoje paplitę paprasti mediniai vartai, šiuo metu stebina savo rūšių įvairove: galite rinktis iš įvairios medienos pagamintus vartus, klasikinio arba modernaus skandinaviško stiliaus, paprastus atveriamus, netgi automatinius vartus. Mediniai vartai gali būti puošiami įvairiais raižiniais, metalo elementais ar kitomis detalėmis. Didžiausias medinių vartų privalumas – jie puikiai įsilieja į kaimo turizmo sodybos arba privataus namo, persmelkto natūralizmu, atmosferą, suteikia jaukumo bei kartu atlieka apsaugos funkciją. Be to, šiais laikais mediniai kiemo vartai nebereikalauja tiek daug priežiūros – galite pasirinkti impregnuotus medinius vartus, kurie atsparesni temperatūros pokyčiams, krituliams ir kitam neigiamam aplinkos poveikiui. Manote, jog mediniai kiemo vartai – atgyvena? Tuomet jums turėtų patikti metaliniai vartai, pasižymintys ilgaamžiškumu ir patvarumu. Dažnai žmonės renkasi metalinius vartus, ne tik dėl minėtų privalumų, bet ir dėl to, jog metaliniai vartai yra neutralūs ir tinka kone kiekvienai sodybai ar namui. Be to, tinkamas metalinių vartų dizainas sukuria lengvumo įspūdį. Galite pasirinkti visiškai paprastus standartinius, lietus metalinius vartus, arba užsisakyti kaldintus, ornamentais padabintus kiemo vartus. Renkantis metalinius vartus, nėra svarbu iš kokio metalo jie pagaminti, svarbiausia, kuo padengti kiemo vartai kainos taip pat dažnai priklauso nuo metalo padengimo. Dažniausiai metalas dengiamas gruntu arba dažais, tačiau specialistai pažymi, jog dažyti milteliniu būdu ir cinkuoti kiemo vartai yra geriausias pasirinkimas, nes tokie vartai bus apsaugoti nuo korozijos, o tai dar labiau prailgins vartų ilgaamžiškumą.

Kas geriau – slankiojantys ar atveriami vartai?

Kitas svarbus dalykas, renkantis vartus – kiemo vartų automatika ir rūšis. Kiemo vartai skirstomi į du tipus – varstomus arba slankiojančius (nustumiamus) vartus. Varstomi kiemo vartai automatiniai vartai, kuriuos būtų galima vadinti klasikiniais, pasižyminčiais paprasta konstrukcija. Tokių vartų konstrukcija susideda iš betoninių, mūrytų arba metalinių stulpų ir rėmo su vyriais, o pagaminti jie gali būti tiek iš medienos, tiek iš metalo. Varstomi kiemo vartai gali būti atveriami į vidinę kiemo dalį arba į išorę. Be to, varstomi vartai gali būti sudaryti iš vienos arba dviejų varčių. Atveriamus vartus rekomenduojama rinktis didesnių sklypų savininkams, nes tokiems vartams atverti reikia daugiau erdvės (nebent pasirinktumėte vartus, atveriamus į išorę). Slankiojantys vartai puikiai tiks, jeigu turite nedidelį sklypą, nes tokie vartai juda ties tvoros linija, todėl papildomai neužims vietos jūsų kieme. Slankiojantys vartai – tai kiemo vartai automatika pralenkiantys atveriamus vartus. Tokių vartų konstrukcija sudėtingesnė, susidedanti ne tik iš pamato, kuris turi būti masyvus, bet ir iš metalinio rėmo ir vežimėlių sistemos arba gembinio mechanizmo. Šie slankiojančių vartų tipai skiriasi tuo, jog vežimėlių sistema juda bėgiais, o gembinės sistemos vartai kabo ant konstrukcijų bei dažniausiai būna valdomi su automatine pavara. Slankiojantys kiemo vartai turėtų puikiai tikti dažnai automobiliu važinėjantiems žmonėms, turintiems kiemą su nuolydžiu, arba tiesiog mėgstantiems patogumą, greitį ir praktiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *